Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přichází velká evropská florbalová bitva

2 2006
Praha - Český florbal je na nohou! Od pondělí šestého listopadu bude během sedmi dnů v akci všech pět českých reprezentačních výběrů. Činovníci ČFbU překřtili nadcházející dny na "Český florbalový týden". Do historie se zapíše především příští pátek, kdy v jeden den odehrají své zápasy všechny výběry.

Kvůli příštímu týdnu přerušily své soutěže všechny významné evropské ligové soutěže. Na pěti kolbištích se tak střetnou vskutku nejlepší evropští hráči a hráčky.

Turnaj čtyř zemí žen
Z pohledu českých fanoušků určitě nejzajímavější akce. Jediná se totiž koná v Česku. Ve dnech 10.-12. 11. v hale pražské Sparty změří český výběr žen síly s absolutní světovou špičkou. Soupeřkami jim budou tři nejlepší týmy z posledního MS florbalistek v roce 2005. "Budeme se v takovéto konkurenci snažit o co nejlepší výkony," je realistický v ambicích kouč týmu Jaroslav Marks. "My jsme byli na posledních dvou šampionátech vždy sedmí, utkání s posledními medailistkami budou těžká. Budeme ale chtít předvést dobrý florbal. Každý gól, každá dobrá práce v defenzivě pro nás budou nesmírně pozitivní."

MS juniorek
Po celý týden se bude konat druhé mistrovství světa juniorek v Německu. Na prvním turnaji Česko obsadilo páté místo. "Naším cílem je postoupit přes Rusko a Lotyšsko do semifinále," vyhlásila trenérka týmu Karolína Šatalíková. Ta povede zkušené mužstvo, sedm hráček se účastnilo i minulého šampionátu, řada členek kádru hraje pravidelně extraligu. Juniorky jsou rozhodně českou medailovou nadějí.

Akademické MS mužů
Akce, která českému florbalu poněkud zamotala hlavu. "Akademici dostali přednost při tvorbě kádru," přiznal priority trenér týmu mužů David Zlatník. Trenér akademiků Tomáš Trnavský proto mohl zařadit do svého týmu sedm účastníků jarního mistrovství světa mužů. Díky těmto posilám patří český tým k největším aspirantům na medaile. "Máme s týmem vysoké ambice," řekl prezident ČFbU Filip Šuman."Kromě nás a švýcarů nepřijede žádný tým s nejsilnějším výběrem. Například Finsko a Švédsko nominovaly na turnaj čtyř své nejlepší hráče a do švýcarska posílají své béčko."

Turnaj čtyř zemí mužů
Česká seniorská reprezentace se sejde poprvé od květnového mistrovství světa. Také muži změří síly s medailisty ze šampionátu. "Pozvali jsme na turnaj osm nováčků," řekl David Zlatník. "Jsou to hráči, kteří hrají několik let extraligu a nějakou dobu již jsou v našem hledáčku. Chceme je prověřit v ostré zkoušce, navíc budeme hledat nové lídry. Více pravomocí v týmu dostane například Martin Ostřanský."

Turnaj čtyř zemí juniorů
Stejně jako senioři budou i junioři hrát svůj turnaj ve Finsku. Zde je budou také čekat stejní soupeři. Česká reprezentace juniorů se nově tvoří a turnaj ve Finsku bude první mezinárodní přípravou na nadcházející MSJ 2007.

Zápasový program českých reprezentačních výběrů

Pondělí 6. 11.
12.30 Česko - Rusko (MSJ)

Úterý 7. 11.
20.00 Česko - Švédsko (MSJ)

Středa 8. 11.
17.30 Česko - Lotyšsko (MSJ)

Čtvrtek 9. 11.
10.00 Česko - Maďarsko (MSJ)
13.00 Česko - Rakousko (AMS)
20.00 Česko - Maďarsko (AMS)

Pátek 10. 11.
09.00 Česko - Švédsko (J)
12.30 Česko - Polsko (MSJ)
16.30 Česko - Finsko (AMS)
18.00 Česko - Finsko (M)
19.00 Česko - Finsko (Ž)

Sobota 11. 11.
12.00 Česko - Finsko (J)
15.00 Česko - Švédsko (M)
16.00 1. semifinále (MSJ - ?)
16.30 1. semifinále (AMS - ?)
19.00 2. semifinále (MSJ - ?)
19.00 Česko - Švýcarsko (Ž)
19.30 2. semifinále (AMS - ?)

Neděle 12. 11.
09.00 Česko - Švýcarsko (J)
12.00 o 3. místo (AMS - ?)
14.00 o 3. místo (MSJ - ?)
14.00 Česko - Švédsko (Ž)
14.30 Česko - Švýcarsko (M)
15.00 finále (AMS - ?)
17.00 finále (MSJ - ?)


Legenda:
MSJ
- mistrovství světa juniorů
AMS - akademické mistrovství světa mužů
J - turnaj čtyř zemí juniorů
M - turnaj čtyř zemí mužů
Ž - turnaj čtyř zemí žen

Autor:


Témata: Reprezentace, Sparta
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze