Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Příbramský trenér volejbalistů Dvořák: Asi jsem trochu pecháček

René Dvořák | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2015
Odešel z Ústí za lepším, ale finanční krize dohnala volejbalového kouče Reného Dvořáka i v novém působišti v Příbrami. Zrovna před vzájemným extraligovým zápasem v Ústí opustili Příbram čtyři klíčoví hráči. Klub dal všem volnou ruku, aby si narychlo našli nové angažmá, protože vedení se obávalo, že nebude moct dostát svým závazkům.

„Asi jsem takový trošku pecháček. Hrozně mě to mrzí, práce v Příbrami byla s kvalitním kádrem, od nového roku jsme se zvedali herně a odehráli dobré zápasy. A teď přišlo tohle,“ těžce se srovnával s novou situací 49letý kouč. Sám dokonce musel na chvíli i naskočit na palubovku a pomohl tak Kocourům urvat v Ústí výhru 3:2.

Hokejisté po čtyřicítce ve špičkových soutěžích už nejsou žádnou výjimkou, ale vám už bude v květnu padesát a přesto jste ještě zasáhl do extraligového zápasu.
Nehledejte v tom žádnou raritu, v klubu nastala vážná situace, kterou musíme vyřešit každým člověkem, co může pomoct. Byť třeba na minutu. Každá ruka a noha je potřebná. Bylo to z totální nouze. Věřím, že Kuba Unč, který hraje na postu nahrávače, se s tím popasuje tak, abych nastupovat nemusel. Netrénuju, i v 49 letech je hrát bez tréninku těžké (smích).

Loni v Ústí jste v krizi také občas ještě naskočil do hry.
Vidíte, šel jsem za lepším a stane se tohle. Nikdy nevíte. Prožili jsme nejtěžší týden v sezoně, měli jsme 8 hráčů nemocných, do toho ještě přišly tyhle potíže. Moník, Kust, Hykš i Pajman jsou pryč. Nechci moc rozebírat důvody, jsou to interní věci. Určitě to vyjde najevo, ale není to nic zvláštního v dnešní době. Peněz není nikde dostatek.

Nehrozí, že by Příbram nedohrála extraligu?
V každém případě soutěž dohrajeme. Doufám, že se ctí. A že se ještě popereme o play-off. Jsme sedmí, zbývá ještě dost kol, může se to zamotat. Mužstvo je sice oslabené, ale není na tom zase tak špatně. Ostatní hráči jsou taky kvalitní, ale bohužel je nás jen sedm na hraní. V momentě, kdy se někdo zraní nebo onemocní, může nastat problém.

Ústí sice letos nemá vážné finanční potíže, zato herně se trápí a je na chvostu. Překvapuje vás to?
Abych pravdu řekl, překvapuje. Myslel jsem si, že podle složení kádru by Ústí mělo hrát o play-off. Ale vím, že tady byly nějaké zdravotní problémy, dlouho nehrál Salon, což je pro Ústí strašně důležitý hráč. Hodně je to oslabilo a teď už budou mít velký problém se do play-off dostat.Najdete na iDNES.czmobilní verze