Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo jste, slečno šampionko? Ze třetí řady zamířila ke světovému titulu

Nikola Nosková (vlevo) se stříbrnou medailí z MS. Kategorii do 23 let vyhrála Evie Richardsová, třetí byla Maud Kaptheijnsová. | foto: Petr Hofík, cyklokros.cz

30 2016
Heusden-Zolder (Od našeho zpravodaje) - „Kdo jste?“ zeptal se novinář na tiskové konferenci se třemi nejlepšími ženami v kategorii do 23 let vítězné Evie Richardsové. Nic nemůže být výstižnější. Osmnáctiletá Britka je zjevení cyklokrosového mistrovství světa v Heusden-Zolderu.

„Počítala jsem, že nás na čele bude jezdit šest až sedm, samozřejmě i Britka,“ říkala v cíli druhá Nikola Nosková.

Tou Britkou ale rozhodně nemyslela Evie Richardsovou. „Počítala jsem s Hannah Paytonovou, se kterou jezdíme svěťáky. Bojovaly jsme spolu do posledního závodu o postavení na startu mistrovství světa. Ale vítězku vůbec neznám,“ povídala Češka překvapeně.

„Ani já vůbec netuším, kdo to vedle mě sedí, ale jela fakt hodně rychle. Bude dobrou světovou šampionkou,“ líčila bronzová Maud Kaptheijnsová.

Kdo je tajemná Evie, která přijela, viděla a zvítězila?

Ne, není to žádné ořezávátko, loni na světovém šampionátu v horských kolech dojela stříbrná v závodě juniorek. „Biky mám ráda, jezdím na nich dlouho. Loni to byl můj druhý světový šampionát,“ upřesňovala.

Loni se zase stala cyklokrosovou národní šampionkou v kategorii do 23 let, ale víc se cyklokrosu nevěnovala.

„Dneska to byl můj první mezinárodní závod, cyklokros skoro vůbec netrénuju, jen někdy o víkendu,“ smála se v cíli.

„Proč se taky zdržovat nějakými Světovými poháry, když můžete přijet na mistrovství světa a vyhrát, že?“ rozesmál zahraniční novinář tiskovou konferenci.

ŠPINAVÉ NOHY VÍTĚZKY. V kategorii do 23 let se na MS v cyklokrosu radovala...
SYMPATICKÁ BRITKA. Evie Richardsová jela svůj první mezinárodní cyklokros právě...

Na tiskovou konferenci dorazila ve špinavých ponožkách, ale smála se od ucha k uchu. Seznamte se, nová světová šampionka do 23 let - Evie Richardsová


Britka do závodu vstupovala ze třetí řady, ale rychle se drala vpřed. Už v polovině prvního okruhu se dostala na čelo a okamžitě všem soupeřkám ujela. „Úplně mě přeletěla, vůbec nevím, kde se to v ní vzalo. Předjela mě, odjela a jela sama,“ říkala po závodě Nosková.

Na to, že Richardsová jela svůj vůbec první mezinárodní cyklokrosový závod v kariéře, si počínala nesmírně zkušeně. Sekundy získávala v dlouhých táhlých pasážích, ve výbězích a neztrácela ani v technice.

„Když jsem viděla, že je za mnou mezera, byl to úžasný pocit,“ vzpomínala na to, jak se za sebe podívala v cílové rovince.

Pak už mohla slavit největší a i nejpřekvapivější úspěch kariéry.

„Nemůžu tomu uvěřit, jsem trochu v šoku, ale bylo to naprosto úžasné. Máma s tátou celý závod sledovali, tak doufám, že jsou pyšní. Přijela jsem tady bez nějakých přehnaných očekávání, ale snažila jsem se, co to šlo. Jejda, já jsem vlastně mistryně světa,“ smála se nevěřícně sympatická Britka.

Příští rok plánuje, že se cyklokrosu bude věnovat víc, aby světu mohla pravidelně ukazovat svůj duhový trikot.

Jestli ho obhájí, to je ve hvězdách, ale jedno je jisté. Na tiskové konferenci už se nikdo nebude ptát, kdo je Evie Richardsová.Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze