Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prezident ocenil žokeje Váňu i volejbalového internacionála Musila

Josef Váňa - Josef Váňa a Retriever. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

28 2009
Medaili Za zásluhy dostal ve středu na Pražském hradě od prezidenta Václava Klause někdejší volejbalový reprezentant Josef Musil, který už oslavil 77 let. Stejné ocenění získal o dvacet let mladší žokej Josef Váňa, který nedávno vybojoval rekordní šestý triumf na Velké Pardubické.

Prezident uděloval vyznamenání u příležitosti státního svátku vzniku samostatného československého státu. Celkem ocenil 23 osobností. Dále čtěte: Klaus ocenil hrdiny z války i Gotta.

Josef Musil je jedním z nejúspěšnějších volejbalistů české i světové historie: na palubovkách kraloval v letech 1952 – 68. Byl vynikajícím reprezentantem, mnohonásobným mistrem republiky, dvojnásobným mistrem světa a Evropy.

To poslední triumf žokeje Josefa Váni máte nejspíš ještě v živé paměti. Ač je mu sedmapadesát let, před pár týdny vyhrál už pošesté Velkou pardubickou.

Vizitky oceněných

Josef Musil (*3.7.1932)
Jeden z nejúspěšnějších volejbalistů české i světové historie. V letech 1952 – 68 byl vynikajícím reprezentantem, mnohonásobným mistrem republiky, dvojnásobným mistrem světa a Evropy, držitelem dvou olympijských medailí a řady dalších sportovních úspěchů. V roce 2001 ho vyhlásili nejlepším českým volejbalistou 20. století a v roce 2004 byl v mezinárodní anketě zařazen mezi 8 nejlepších hráčů světa 20. století. Patří také do Světové volejbalové síně slávy.

Josef Váňa (*20.10.1952)
Velká osobnost českého dostihového sportu. Celý život zasvětil dostihovým koním jako jezdec, trenér a chovatel. Závodí od roku 1979 a za svou kariéru absolvoval více než 600 překážkových dostihů. Je šestinásobným vítězem Velké Pardubické. Svého posledního vítězství na tomto nesmírně náročném dostihu dosáhl před několika týdny ve věku 57 let a stal se sportovní legendou.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze