Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prezident Obama na dovolené řešil atentát, ale na golf se dostal

Barack Obama na golfu na Havaji. | foto: AP

4 2010
"Nikdy neporozumíte Barackovi, dokud neporozumíte Hawaji," řekla manželka amerického prezidenta, který tráví na tichomořském souostroví dovolenou, plnou golfu. Citát Michelle Obamové používají místní turistické kanceláře jako tahák pro návštěvníky. A majitelé klubů nezapomínají zvát na hřiště, kde hrál světový státník.

Ne všichni Havajané jsou z Obamy nadšeni. Přestože by se z některých dokumentárních záznamů (první video) mohlo zdát, že přicestoval jako běžný návštěvník, jeho sportovní až ležérní oblečení nemůže oklamat znalce poměrů.

Členové ochranky pročistili okolí luxusní rezidence na ostrově Oahu, kde rodina do zítřka pobývá, se stejnou důkladností, jako by se jednalo o oficiální návštěvu.

Tím spíš, že týden před příletem Obamových policie v Obamově rodišti Honolulu vzala do vazby ženu, která tajné službě telefonicky vyhrožovala zabitím prezidentovy manželky. Kristy Lee Roshiová, známá již z minulosti výstředními až pomatenými dopisy a telefonáty, byla zadržena poblíž domu, kde Obamovi tráví své volno.

Barack Obama na golfu na Havaji.

Příjezd byl poznamenán protesty místních obyvatel proti pokračujícím vojenským akcím USA v Afghánistánu (druhé video) a Barack Obama musí ze svého přechodného sídla zabývat následky nezdařeného atentátu na americké letadlo z konce minulého roku.

Přesto hraje intenzivně golf.

V dobré kondici

Podle zpráv některých médií bylo znát, že Obama je hladový do hry. Před odletem na dovolenou ostatně strávil půlden na golfu nedaleko Chicaga. příliš mnoho birdies však údajně nezahrál, neboť se mu nedařily přihrávky.

Barack Obama na golfu na Havaji.

Jedno z kol, která odehrál v oblíbeném Mid Pacific Country Clubu poblíž zátoky Kailua Bay, musel osmačtyřicetiletý šéf Bílého domu přerušit poté, co přišla zpráva o zranění dítěte jednoho z jeho přátel na pláži. Nešlo však o nic vážného.

Média v Honolulu sledují každý krok slavného krajana, informují jak o tom, že společnost zhlédla film Avatar, ale i o tom, co Obamovi jedí a jak jsou oblečení. Prezidentův pohyb je mapován s minutovou přesností, internetem kolují amatérské videozáznamy.

Barack Obama na golfu na Havaji.

Fotografie prezidentova těla, od pasu nahoru obnaženého, svědčí o dobré tělesné kondici, kterou Obama před odjezdem na hřiště posiloval v tělocvičně místní základny námořnictva, kde leží hřiště Kaneohe Klipper. Tamní osmnáctku Obama rovněž obešel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze