Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Převážení vozu stálo Buttona postup

10 2006
Londýn - Až devatenáctý čas Jensona Buttona byl největším překvapením kvalifikace Velké ceny Británie formule 1. O důvodu propadáku měli v týmu Honda jasno. "Při převážení jeho auta byli vážně pomalí. Když se vrátil do boxů, už neměl čas zajet další rychlé kolo," vysvětlil šéf stáje Nick Fry.

Button při domácí Velké ceně v Silverstone ještě z tak nevýhodné pozice nestartoval. Do druhé fáze kvalifikace neměl se svým časem šanci postoupit.

Angličan se po prvním výjezdu na dráhu vrátil k mechanikům, aby přezul pneumatiky. Závodní komisaři ho však povolali na převážení stroje. K tomuto ověření dodržování minimální váhy 600 kg může dojít kdykoli během tréninků.

Na další letmé kolo, které měl zajet, aby si zajistil postup, neměl čas. "Nevím, co k tomu říct. Měli být rychlejší," pokračoval Fry.

Na výtku, že Button měl vyrazit na trať o něco dříve, reagoval Fry argumentem, že dráha je začátkem tréninku pomalejší.

"Samozřejmě, že mohl vyjet dříve, ale to je trať o něco pomalejší. Mohl by s tím mít problémy. Nikdo nevyjíždí k letmým kolům tak brzo," popisoval taktiku v prvním patnáctiminutovém kvalifikačním tréninku.

"Nepočínali jsme si nijak nestandardně. Měli jsme prostě smůlu. Je hodně smutné, že na pravidla doplatil zrovna náš jezdec."

Brazilec Barrichello s druhou Hondou se kvalifikoval na vynikajícím šestém místě.

Jenson Button po pokažené kvalifikaci Velké ceny Británie.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze