Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přestřelku s Trutnovem rozhodla karlovarská trojka spolu se sirénou

Karlovarská basketbalistka Maria Blazejewská (s míčem) se chystá ke střele na brněnský koš. Sledují ji spoluhráčka Jitka Eisnerová a soupeřka Jenna Smithová. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

9 2014
Nevídané představení předvedly o víkendu karlovarské basketbalistky v nejvyšší soutěži. Přestřílely Trutnov 91:88 a získaly své druhé letošní vítězství v nejvyšší soutěži.

Kdo čekal, že proti v poslední době tak skvěle hrajícímu Trutnovu si basketbalová Lokomotiva připíše další z domácích porážek letošní sezony, šeredně se přepočítal. Domácí hráčky místo utrápené koncovky připravily pro tým vedený svou někdejší pivotmankou Lenkou Pazderovou ofenzivní festival a Trutnov přestřílely v nervy drásající koncovce 91:88.

První výhra sezony na domácí palubovce pro karlovarské basketbalistky po trpkých porážkách v samých závěrech zápasů snad ani nemohla být sladší. Proti Trutnovu si totiž navrch prodloužily vítěznou sérii. Kara sice dlouhodobě patří mezi přední české celky, ve Varech jí ale pravidelně pšenka nekvete a naposledy tady vyhrála v lednu 2011. „Dnes jsme to chtěly zlomit, bohužel rozhodla poslední střela,“ posteskla si po utkání nejlepší trutnovská hráčka Lenka Pazderová, karlovarská odchovankyně známější místním fanouškům spíš pod dívčím jménem Větrovcová.

Lokomotiva v nesmírně napínavém utkání přetlačila svého soupeře na poslední chvíli. Trutnov se dokázal v poslední čtvrtině vyšplhat podruhé v utkání do vedení. Domácí si ovšem vzaly náskok zpět. Deja Mannová 16 vteřin před koncem vyrovnala, ale Vary měly Hazel Ramirezovou, která trutnovské naděje na prodloužení uťala trojkou se závěrečnou sirénou.

„Je to neskutečná úleva, máme obrovskou radost, to vítězství jsme strašně potřebovaly,“ jásala spolu s ostatními hráčkami Lokomotivy Jitka Eisnerová. „Všichni jsme hrozně moc chtěli, na hřišti i na lavičce.“ To potvrdil také trenér Kary Trutnov, který viděl rozhodující moment utkání právě v rozdílném nasazení obou týmů. „Domácí družstvo hrálo opravdu jako o život, kdežto my jsme vstoupili do zápasu, zřejmě pod dojmem dobrých výsledků z posledního období, že to půjde samo,“ zlobil se Jozef Rešetár.

Nejlepší střelkyní domácích byla Ramirezová, jejíž validita se díky 21 bodům (trojky 4/3), sedmi doskokům i asistencím vyšplhala na úctyhodných 32 bodů. Ještě další čtyři domácí hráčky překonaly desetibodovou hranici - Kušlitová, Blazejewski, Halaszová a Sedláčková. Hned dvě trutnovské basketbalistky posbíraly double-double a třetí byla hodně blízko - Pazderová 21+11, Mannová 19+10, Ostarellová 9+11. Střelecky se ještě dařilo Vackové (19).

„Předchozí zápasy jsme dávaly okolo padesáti bodů a teď najednou 91, což je dvojnásobek. Konečně to začalo padat, máme pět hráček s dvoucifernými body a to je úplně super. Byl to basket nahoru, dolů a tomu odpovídá skóre,“ mínila Eisnerová. Příčiny porážky Trutnova vyjmenovala Lenka Pazderová. „Hrály jsme špatně v obraně, pozdě jsme se posouvaly, nedoplňovaly se a závěr nezvládly takticky,“ řekla.

Stejným způsobem však vyhrála Kara v Trutnově a Lokomotivě tehdy zbyly jen oči pro pláč. „Přesně jak to bylo před rokem. Vrátily jsme jim to,“ vzpomněla si také Eisnerová a přála si, aby se díky výhře teď jejím spoluhráčkám začalo dýchat o něco lépe. „Strašně moc jsme chtěly, potřebovaly vyhrát a je to o sebevědomí, na začátku nám tam padlo pár střel a najednou to všechno šlo.“Najdete na iDNES.czmobilní verze