Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přešlap odstartoval exhibici zlínských volejbalistů

Zlín - Ústí nad Labem | foto: Jan Karásek, MAFRA

29 2009
O tom, že obyčejný přešlap může rozhodnout volejbalový zápas, se přesvědčili hráči Zlína a Ústí nad Labem. Hosté, kteří doháněli manko z prvního setu, kvůli němu ztratili druhou sadu a z tohoto šoku už se nevzpamatovali.

Ve třetím setu nedokázali rozjetému domácímu celku vzdorovat, získali v něm pouhých 14 bodů. Zlín proto za 76 minut vyhrál hladce 3:0.

"Soupeř se po této chybě položil," poznamenal kouč Fatry Zlín Roman Macek. K osudovému okamžiku došlo za stavu 24:23 pro Zlín. Hosté úspěšně zaútočili a radovali se z vyrovnání skóre. Jenže jejich radost trvala jen chviličku. Hlavní rozhodčí Jan Blažek si všiml, že hráč útočící ze zadní pozice přešlápl a bod přesunul na domácí stranu.

"Přešlap tam byl, rozhodčí to zapískal správně," nevymlouval se trenér Ústí nad Labem Miroslav Přikryl. Ústí ztratilo set, v jehož průběhu vedlo až o 5 bodů. Možná i proto v poslední sadě nestačilo reagovat na zlínské smeče, bloky ani na servis.

"Poslední set byl jednoduchý," usmál se zlínský blokař Michal Čechmánek. "Hosté nebyli schopni zaútočit ani dát podání. Jejich trenér se snažil moralizovat je nejrůznějšími variantami, ale nevycházelo jim nic, zatímco nám všechno," dodal.

"V poslední sadě už to byla jen exhibice Zlína," posteskl si Přikryl. Ovšem první dva sety pro Fatru tak jednoduché nebyly. Ústí v minulém kole senzačně porazilo mistra z Českých Budějovic a ve Zlíně začalo dobře. Výborně podávalo, vmezihře bojovalo.

"Soupeři se dařil servis, zatímco my jsme při něm dělali víc chyb než obvykle. Za takové situace je těžké hrát s každým," objasnil Macek.

V parádní formě se předvedl univerzál Krba, jenž zaznamenal 21 bodů. Doplnili jej oba blokaři Čechmánek se Sedláčkem, kteří přidali dalších 17 bodů - 9 v útoku a 8 v obraně.

"Komunikace s nahrávačem byla příjemná, útočnou spolupráci bych označil za nadprůměrnou," pochvaloval si Čechmánek.Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze