Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přerovské volejbalistky opět v roce nula: vsadily na juniorky a zámoří

Tři zámořské posily Přerova, zleva Kanaďanka Gauthierová a Američanky Schoeneová a Van der Meerová. | foto: Jan Pořízek

3 2017
Nová éra přerovských volejbalistek začíná. Po loňské sezoně tým opustily všechny zkušené hráčky i kouč Gálík. Na uvolněná místa přišly juniorky a tři zámořské posily, lavičce šéfuje mladý Radim Vlček.

„Na začátku soutěže to bude těžké, ale budeme se snažit hrát nadšený bojovný volejbal,“ plánuje kouč, jenž dosud působil jako asistent v KP Brno.

A výsledky prvních tří kol mu dávají za pravdu, Přerov dosud uhrál jen po jednom setu proti Brnu a Frýdku-Místku. Zítra se představí v Praze na Olympu (17.00).

Letošní tým toho s tím loňským, který v extralize skončil na osmém místě, má opravdu pramálo společného. Odešly Gálíková, nahrávačka Ticháčková, Kateřina Kohoutová zamířila do Liberce a nahrávačka Michaela Zatloukalová se vrátila do Prostějova.

„Místo ní přišla na stejný post její sestra Lucie, pokračuje Eva Svobodová a Lenka Kohoutová, z juniorek se k týmu připojily Dostalíková, Šádková, Jehlářová, Šálková, Veselá a tři nové hráčky ze zahraničí – Američanky Megan Vander Meerová, Makena Schoeneová a Kanaďanka Michelle Gauthierová,“ vyjmenoval Vlček.

Pro Přerov půjde o druhý pokus při sázce na zahraniční hráčky. Loni s Američankou Stephenee Yancyovou neudělal terno. „Jako hráčka byla výborná. Problém na její straně byl ve velkých rodinných potížích, kvůli kterým se musela dvakrát vrátit do USA a nakonec tam zůstala. Nebyl to tedy herní důvod, nebo že by nezapadla, šlo o rodinné záležitosti,“ připomněl předseda klubu Lubomír Svoboda.

Možná i kvůli snazší adaptaci bude lepší, když budou v přerovském týmu zahraniční hráčky ve třech. Navíc by – alespoň co do věku – měly být nositelkami zkušeností v mladičké sestavě Přerova. „Nejstarším hráčkám bude třiadvacet let. V extralize budeme druhý nejmladší mančaft, po Fénixu Brno. A když do toho zahrneme i trenéra, tak možná budeme úplně nejmladší,“ směje se šestatřicetiletý kouč Vlček.

Od nově složeného týmu se nedají letos očekávat velké výsledky. V Přerově si uvědomují, že se ocitli na startu. Juniorky těžko mohou hned v prvním roce konkurovat sehraným extraligovým mančaftům. „Začínáme budovat nový tým. Budeme se snažit hrát nadšený, bojovný volejbal. Bude určitě nějakou dobu trvat, než posbíráme zkušenosti a sebevědomí na to, abychom zvládali i ty těžké momenty. Doufáme, že sezonu dokončíme tak, aby extraligová příslušnost zůstala v klubu v Přerově, a další rok by mohl být zase o něco lepší,“ přemítá Vlček.

Šéf klubu dokáže cíl sezony pojmenovat konkrétněji. „Naší ambicí je dostat se do play-off, což je osm týmů. Víme, že to v našich podmínkách nebude jednoduché, ale je to náš cíl,“ tvrdí Svoboda. „Jestli to bude ze šestého, sedmého, nebo osmého místa není důležité. V play-off jsou první čtyři týmy na vyšší úrovni než ostatní. Ať půjdeme z kteréhokoli místa, půjdeme na favorita,“ uvědomuje si.Témata: Olomoucký kraj
Najdete na iDNES.czmobilní verze