Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přerov uvidí autokrosovou elitu

16 2003
Přerov - Velký svátek čeká příznivce motorismu o tomto víkendu v Přerovské rokli, kde se jede devátý podnik jedenáctidílného mistrovství Evropy v autokrosu. Domácí autoklub bude mít zastoupení v podobě Ladislava Hanáka ve třídě šestnáctistovek. "O výsledku na domácí trati předem nespekuluju, protože na dva úspěchy tady mám deset neúspěchů," zdržel se prognóz Hanák, který je v průběžném pořadí seriálu s 59 body na sedmém místě. Jeho věčný rival Radim Osička z Mohelnice v Přerově rovněž nebude chybět.

V šestnáctistovkách vede po osmi závodech Němec Engel, před Kolesnikovem z Ruska a Petrem Turkem.

V nejsilnější kubatuře divize 3, tedy speciálech buggy do 4000 ccm, je ve vedení v průběžném pořadí šampionátu Portugalec Luis Ribeiro s 97 body, Jaroslav Hošek ztrácí jeden, třetí Roman Keřka sedm bodů.

Velkým tahákem pro diváky je nejen divize 1, takzvané plechovky, kde se čeští reprezentanti Brožek a Petrik pokusí narušit nadvládu jezdců z Ruska, ale také čtyřlitry.

Své postavení v tabulce bude chtít vylepšit Jaroslav Hošek a Petr Bartoš s fordem a stranou jistě nezůstane ani Václav Fejfar s dvoulitrem volkswagen, vítěz minulého závodu šampionátu.

Program závodu mistrovství Evropy v Přerovské rokli, která leží mezi Přerovem a Čekyní, začal v sobotu volnými tréninky od 11.30 hodin, měřené tréninky jsou na pořadu od 13.30 do 17.00 hodin a od půl šesté se pojedou ještě první série kvalifikačních jízd juniorů.

Nedělní program začne v 8.15 hodin volnými tréninky, od půl desáté jsou na programu kvalifikační rozjížďky a od 15 hodin by měly přijít na řadu finálové jízdy.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze