Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přerov po dvanácti letech uvidí motokros

Motokros - Motokros - ilustrační foto. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

15 2009
Přerovská rokle? Autokros! Jinou odpověď zřejmě většina sportovních fanoušků nezná. Od neděle si však začnou znovu navykat i na jinou disciplínu. Na trať v Předmostí se totiž po dlouhých dvanácti letech vrací závod mistrovství republiky v motokrosu.

Po takové pauze je to pro jezdce přitažlivá i tajemná novinka. A také výzva pro pořadatele. Podaří se jim do areálu přilákat tisíce diváků, které každoročně dorazí do Přerova na evropský autokrosový závod?

K vidění by mělo být 166 jezdců, kteří předběžně potvrdili svou účast, definitivní počty však potvrdí až dopolední kvalifikační síto, podle reglementů šampionátu totiž může do závodu každé třídy nastoupit maximálně čtyřicet jezdců.

Už kvalifikace tak nabídne tvrdé boje zejména ve třídě MX2, do níž je přihlášeno 69 jezdců. A za příznivé konstelace může v této třídě už na konci víkendu slavit obhajobu titulu Slovák Martin Kohút, který se k titulu přiblížil už před třemi týdny triumfem v Šumperku.

"Trať v Přerově se mi líbí, je hodně rychlá, což mně vyhovuje. K titulu mám blízko, ale raději nebudu předbíhat událostem," uvedl Kohút, kterého čeká zajímavá konfrontace s Petrem Smítkou, návštěvníkem ze závodů mistrovství světa.

Zatímco Kohútovo první místo i druhou příčku Františka Smoly by už při předposledním závodu šampionátu nemělo nic ohrozit, dál je pořadí tak našlapané, že na bronz může pomýšlet i desátý Jaromír Romančík.

V třídě MX3-Open je pak podobné drama k vidění v bitvě vedoucího trojlístku o rozdělení medailí. A pořadí se převrací každou jízdou.

Po Šumperku táhne pilku Petr Bartoš, do té doby vedoucí Jan Zaremba klesl na třetí příčku a jeho předchůdce na dočasném trůnu Jiří Čepelák je nyní druhý.

"V první jízdě v Šumperku mi vynechávala motorka, ve druhé už perfektně šlapala. Teď bych potřeboval, aby fungovala i v Přerově, ale kdoví, co všechno se v posledních dvou dílech šampionátu ještě semele," uvažuje aktuální lídr Bartoš.

"V Přerově jsem byl naposledy v roce 2006, kdy jsem tam trénoval. Trať to špatná není, bude důležité, aby ji pořadatelé nejen dobře připravili, ale v případě sucha i dobře nakropili.

Pokud se mně a Bartošovi se Zarembou podaří v Přerově dokončit obě jízdy, rozdáme si to o titul v poslední jízdě v Jiníně," domnívá se momentálně druhý Čepelák.

Zranění při závodě mistrovství světa v Dánsku připravilo o naději na obhajobu titulu Martina Žeravu, který klesl až na devátou příčku. Prostějovský závodník bude opět chybět. "Stehy v malíčku mi vytahují až příští týden. Přijedu se jen podívat," povzdechl si.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze