Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přepíše Bernhard Langer v Kolíně historii?

Bernhard Langer na BMW International 2009 | foto: AP

9 2009
Poté, co letos v červenci zůstal téměř šedesátiletý Tom Watson jedinou ránu od titulu na British Open, mohlo by se zdát, že golf je sport pro "staré pány." Pravdou ale je, že Watsonův výkon byl zcela výjimečný a za celou historii European Tour se ještě nikdy nestalo, aby zvítězil hráč starší než 50 let. Bernhard Langer se to ale tento týden chystá změnit.
Dvaapadesátiletý Langer, nejlepší německý golfista historie, dokázal během své kariéry vyhrát 40 turnajů na European Tour a dva majory. V současné době dominuje na evropské i americké seniorské túře, když mimo jiné zvítězil i vloni na hřišti Casa Serena v České republice.

Sám nedávno prohlásil, že je "rozhodně možné," aby nějaký hráč starší než 50 let, konečně vyhrál na evropské túře. Není pochyb, že právě on má k tomu zřejmě největší předpoklady. V tomto týdnu se opět vrací na turnaj Mercedes-Benz Championship v golfovém klubu Gut Lärnchenhof poblíž Kolína nad Rýnem, který už v kariéře čtyřikrát vyhrál.

Na druhou stranu bude Langerův "historický pokus" velmi obtížný - a nejen proto, že ho čeká extrémně silná konkurence. Titul sice nepřijede obhajovat nemocný Robert Karlsson a zraněná je i současná evropská jednička, Langerův krajan Martin Kaymer, ale jinak je startovní pole ještě nabitější než před týdnem ve Švýcarsku, kde evropská elita zahajovala svůj boj o kvalifikační body pro Ryder Cup 2010.

Chybět nebude šestý hráč oficiálního světového žebříčku Henrik Stenson ani světová desítka Lee Westwood, který právě na tomto turnaji dokázal před dvěma lety zahrát kolo 61 ran. V nabité konkurenci je i další Angličan Ross Fisher, zkušený Španěl Miguel Angel Jiménez anebo Langerův krajan, český rodák Alex Čejka.

Langera ale také čeká 6662 metrů dlouhé hřiště, které vyhovuje velkým "ranařům" - a tím už Langer navzdory stále vynikající a stabilní formě není. "Pokud zahraju mimořádně dobře, můžu se dostat pod par hřiště a uvidíme, na co to bude stačit," prohlašuje.

"Ale tohle hřiště sedí dlouhým hráčům, o tom není pochyb. Dokázal bych na některých hřištích stále ještě vyhrát, ale na tomhle to bude extrémně obtížné. Ranaři se tu asi dostanou na všech pětiparech na green druhou ranou a mě bude všude 20 metrů scházet, a to už je samo o sobě velká nevýhoda..."

Turnaj Mercedes-Benz Championship se hraje od čtvrtka do neděle a v přímých přenosech a záznamech ho po celé 4 dny vysílá program NOVA sport.
Autor: pro iDNES.cz


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze