Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přemožitelky českého páru ovládly šampionát

12 2003
Rio de Janeiro - Nadvláda Brazilek v plážovém volejbale skončila, mistrovství světa v Rio de Janeiru vyhrály Kerri Walshová, Misty Mayová ze Spojených států. Ve finále zdolaly obhájkyně Adrianu Beharovou se Sheldou Bedeovou. Nové šampionky na cestě za zlatou medailí vyřadily v osmifinále českou dvojici Eva Celbová - Soňa Nováková.

Nevlídné počasí neodradilo ani pět tisíc fanoušků, kteří si vyvrcholení ženského šampionátu na centrálním kurtu vychutnalo. Walshová s Mayovou si na mokrém a těžkém písku počínaly lépe a v rozhodujících momentech udržely pevnější nervy.

"Jsme hráčky, které si umějí dobře poradit s tlakem," prohlásila šestadvacetiletá Mayová, která nejvíce těžila z kvalitního bloku své 189 centimetrů vysoké spoluhráčky.

Američanky splnily roli nejvýše nasazené dvojice, ze štědře dotovaného mistrovství si odvezly šedesát tisíc dolarů a do žebříčku přidaly rovných 800 bodů. "I když pršelo, byl to nádherný turnaj," dodala Walshová.

Největší překážku překonaly vítězky už v sobotním semifinále, když se jim podařilo odvrátit dva mečboly australských soupeřek Natalie Cookové, Nicole Sandersonové. Pro ně byla dnes náplastí na zklamané duše bronzová medaile, pro Cookovou další 'velká' po olympijském zlatu ze Sydney.

Adriana Beharová se Sheldou Bedeovou vyhrály předchozí dvě mistrovství světa, před nimi se na prvním oficiálním šampionátu radovaly jiné Brazilky Sandra Piresová s Jackie Silvaovou. Celbová s Novákovou coby obhájkyně bronzu skončily v Riu na
děleném devátém místě.

V pondělí se na Copacabanu sjedou nejlepší volejbalisté světa, mužský šampionát bez české účasti začne v úterý. 

Finále:
Walshová, Mayová (USA) - Adriana Beharová, Shelda (Braz.) 2:0 (19, 19),
o 3. místo:
Cooková, Sandersonová (Austr.) - Jordanová, Davisová 2:0 (16, 17).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze