Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Premiéra: Sáblíková je už fit. Čeká ji berlínský ovál

18 2010
Dvojnásobnou českou olympijskou vítězku vyřadila z prvního závodu Světového poháru v Holandsku střevní viróza. "Myslím, že Martina už v Berlíně závodit bude," pronesl v úterý večer kouč Sáblíkové Novák na webových stránkách svého týmu.

Rychlobruslaři zažili v Heerenenu rozpačitý víkend. Celý NOVIS Team trápily nepříjemné střevní potíže, které vystavily stopku největší hvězdě Martině Sáblíkové. Ta se tak v Holandsku nepostavila na start ani jednoho ze závodů.

"Nebylo jí dobře od žaludku, nemělo to cenu," řekl trenér Petr Novák, který svůj definitivní verdikt pronesl poté, co jeho svěřenkyně po rozběhání krátce před startem zvracela. "Raději jsem ji stáhnul. Už jsme to předtím konzultovali s lékaři, nedá se dělat nic jiného než týden počkat, než to přejde," dodal.

Mezi ženami tak českou účast hájila pouze osmnáctiletá tréninková partnerka Sáblíkové Karolína Erbanová. Ta se postavila na své oblíbené sprinterské tratě a brala na 500 a 1000 metrů v divizi B čtvrtá místa. Nejkratší sprint zvládla v čase 39,78, dvojnásobnou trať pak za 1:18,97.

"Myslím si, že má na víc. Stejně tak jako na kiláku. S časy nejsem spokojen já ani ona," řekl náročný kouč o české rychlobruslařské naději, která se postavila i na start patnáctistovky, kde byla ovšem diskvalifikována.

Chybovala v zatáčce. "Chybu přejetím udělala, pro mě je podstatnější naměřený čas v cíli. A 2:00,21, to je při srovnání s ostatními prostě dobré, krok vpřed," uvedl kouč Novák na oficiálních stránkách NOVIS Teamu, který rodačku z Vrchlabí ještě postavil na 3000 metrů. Tam ovšem skončila hluboko v poli poražených. "Karolína jako jediná vypadala dobře, ale ani ona asi není v pořádku, protože na trojce zajela mnohem horší čas než před dvěma týdny v Berlíně," poznamenal Novák.

Stejný osud potkal i Milana Sáblíka, mladšího bratra Martiny. Ten skončil na kilometru v divizi D až na 25. místě. Radost Petru Novákovi však udělal Pavel Kulma, který na pětikilometrové trati v divizi B vybojoval desátou příčku s časem 6:40,09. "Pavel zajel dobře, porazil by řadu lidí v ‚áčku‘," poukázal trenér na skutečnost, že mezi elitou by byl Kulma třináctý.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze