Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prémie pro házenkáře Kataru: prý milion dolarů, luxusní byt a maserati

Katarští házenkáři slaví postup do finále MS. | foto: Reuters

31 2015
Postup házenkářů Kataru do finále domácího světového šampionátu vypadá bláznivě sám o sobě - a co teprve bonusy, které hráči získají... Reprezentace plná řady naturalizovaných cizinců údajně dostane prémie přesně v rámci místního bohatství: každému má připadnout maserati, milion dolarů a bydlení na přepychovém umělém ostrově Pearl v Dauhá.

Některé věci se v Kataru ověřují těžko, ale informace o pohádkových odměnách za historický postup mezi čtyři nejlepší týmy světa přinesly balkánské, polské i anglicky psané servery (například zde). A pozor, to byla řeč teprve o bonusech za výhru nad Němci, která zajistila čtvrtfinále!

Nyní jsou reprezentanti bohatého emirátu ještě o krok dál, ve finále se střetnou s Francií. Mimochodem, před turnajem bylo „oficiální“ informací, že katarská prémie za případný titul mistrů světa je „jen“ 100 tisíc eur na hráče. To by znamenalo její několikanásobné navýšení, na druhou stranu jsou boháči z Perského zálivu známí tím, že v případě úspěchů skutečně na peníze příliš nehledí.

Fotogalerie

Tehdy boj o titul zněl jako sci-fi, nyní Katařanům chybí jediná výhra. „Jsem nejšťastnější člověk na světě,“ prohlásil dojatě španělský kouč katarského týmu Valero Rivera po semifinálovém triumfu s Poláky, po němž se znovu množí kritika na příliš přátelsky naladěné sudí. „O tom, že se dostaneme do finále, jsem jen snil,“ dodal Rivera.

Pro světovou házenou kontroverzní katarská cesta - ať už měřeno přízní rozhodčích, či množstvím naturalizovaných hráčů - není úplně dobrou reklamou, v drobné zemi v Perském zálivu však vyvolala obrovský boom. Být na finále Kataru, to je nyní i pro místní boháče záležitost společenské prestiže.

Francouze, nejlepší tým poslední doby, tak čeká duel proti všem, hala v Lusailu bude jistě zaplněná místními fanoušky. Obrovský zájem však má i své stinné stránky: německý Sport 1 informoval o fanoušcích, kterým nebyl umožněn přístup na čtvrtfinále Německo - Katar ani na semifinále Katar - Polsko, přestože měli platné vstupenky! Přednost zkrátka získali místní.

I to je další z kuriózních příběhů házenkářského šampionátu v neobvyklé destinaci. Do něj zapadají také nevídané odměny pro katarské házenkáře. Těžko vlastně domýšlet, jaké by byly v případě úspěšného boje o titul...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze