Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Překvapení pro Mandlíkovou: ve Stromovce ji pozdravil Bollettieri

VZÁCNÝ HOST. Tenisový odborník Nick Bollettieri se na návštěvě Sparta Prague Open vyfotil s turnajovým ředitelem Petrem Luxou a manažerkou Evou Slaninkovou. | foto: TK Sparta Praha/Lukáš Březina

13 2013
Hana Mandlíková uprostřed tréninku na kurtech pražské Sparty na chvíli ztratila řeč, ředitel Sparta Prague Open Petr Luxa si musel protřít oči. Pro oba to bylo překvapení, když se v areálu, který tento týden hostí turnaj ITF, objevil tenisový mág Nick Bollettieri. "Až jsem si chvíli říkal, jestli nejsem blázen," smál se Luxa.

Když si dopoledne vyšel turnajový ředitel vychutnat z terasy pohled na antukové kurty ve Stromovce, zarazil se. Je to opravdu on? blesklo mu hlavou, když pozoroval postaršího pána v teplákové soupravě, jak se prochází opodál.

Působil totiž nenápadně, jako vždycky. Jenže nepoznat tenisového mága Nicka Bollettieriho prostě nejde. "Hned mi napadlo, že přijel s nějakou hráčkou," řekl Luxa. Bollettieri je však v české metropoli na soukromé pozvání.

Slavný tenisový trenér Nick Bollettieri se zdraví na kurtech Sparty ve

Bollettieri se zdraví na kurtech Sparty s Mandlíkovou.

Jelikož coby aktivní hráč Petr Luxa ve slavné Bollettieriho akademii na Floridě několikrát trénoval, rád si s uznávaným tenisovým odborníkem popovídal.

"Ptal se mě na české hráče a nějak jsme se dostali k Hance Mandlíkové, která je jeho velice dobrou kamarádkou," vypravoval Luxa.

Bývalá čtyřnásobná grandslamová šampionka ve dvouhře se svými dvojčaty Elisabeth a Markem přijela do Prahy v neděli a už v pondělí se objevila na kurtech. Když 81letý tenisový trenér zjistil, že bývalá skvělá česká tenistka v čase jeho návštěvy trénuje, lišácky se jen usmál: "Tak se na ni pojďme podívat. Bafnu na ní!"

Jak pravil, tak udělal. A Hana Mandlíková zůstala pár vteřin jen mlčky koukat...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze