Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Překážkářka Hejnová: osobáky můžu překonávat klidně ve třiceti

Zuzana Hejnová | foto: Česká atletika s.r.o.

1 2010
Je mladá, sebevědomá a ještě k tomu úspěšná. Překážkářka USK Praha Zuzana Hejnová už toho dokázala mnoho. Nyní si užívá nový úspěch, druhé místo na Diamantové lize v disciplíně 400 metrů překážek.

"Tohle umístění stavím hodně vysoko, protože jde o potvrzení dlouhodobé formy. Být druhá v jednom závodě může být o štěstí, ale být druhá v celkovém pořadí, to už něco znamená," těší Hejnovou.

Magickou hranici 54 vteřin prý jednou překoná, ale zatím je čas Třiadvacetiletá atletka je držitelkou národního rekordu, který neustále vylepšuje. Nyní drží čas na své čtyřsetmetrové trati 54,13 vteřin.

"Ta hranice padesáti čtyř vteřin je blízko," rozzáří se Hejnové oči při myšlence na magická čísla překážkářek. "Věřím, že se jednou pod ni dostanu," pokračuje dál Hejnová.

Že by ji však nenechalo spát, to zase ne. "Zatím na to nespěchám. Některé překážkářky si udělají osobák klidně i ve třiceti," zůstává v klidu Hejnová. "Na to mám ještě hodně let," dodává s úsměvem.

Největší konkurencí jsou pro českou atletku závodnice černé pleti, které nad překážkami kralují. "Ale spíše mají navrch po fyzické stránce. Pokud jde například o techniku a rytmus mezi překážkami, tam je zase doháním já," vysvětluje Hejnová.

"Když se budu dál postupně zlepšovat, můžu být ještě rychlejší. I v technice se navíc dají dělat posuny," má jasno Hejnová.

Trénování však mladé atletce bere všechen volný čas. V Praze si málokdy najde chvíli na své koníčky. "Ráda jezdím relaxovat na chatu nebo jdu někam v Praze posedět s přáteli. Ale není na to moc prostoru," říká Hejnová.

Jednou by ovšem ráda pokračovala ve studiu pedagogiky, kterou studovala na střední škole. "Snad se k tomu dostanu. Myslím, že by mě bavilo být učitelkou nebo trenérkou," zasní se Hejnová.

Domu do Liberce se prý vracet nechystá. "V Praze mám ideální podmínky k trénování a jsem tu spokojená," říká závěrem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze