Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přeju si pohárové finále proti Liberci, říká česká opora volejbalové Perugie

Jan Štokr (v černém) z Perugie smečuje v duelu s Asse-Lennikem | foto: cev.lu

11 2010
Na sever Čech poslal volejbalista Jan Štokr gratulaci. Ale na konci března už bude pro Duklu Liberec během Final Four Challenge Cupu nesmlouvavým soupeřem. Sedmadvacetiletý český reprezentant je totiž největší ofenzivní zbraní italského pořadatele turnaje Rpa-Luigibacchi.It Perugia.

I když: na souboj Pegurie s Duklou vůbec nemusí dojít. Zatímco domácí se v pátek 26. března postaví SCC Berlín, na Liberecké čeká chorvatská Mladost Záhřeb.

Před Štokrem je coby úkol číslo jedna překonat reprezentační spoluhráče Jaroslava Škacha a Martina Kryštofa, kteří hrají v německé metropoli. "A už se na oba moc těším," vzkazuje. Uvidíme, jakým bude hostitelem.

No a ve finále? "Samozřejmě bych moc chtěl, aby bylo s Duklou Liberec," přeje si Štokr.

Už současného výsledku Libereckých si ale pochvaluje. "Moc jim blahopřeju, jsem nadšený za ně. Udělat takovýhle úspěch bez jakéhokoli cizince, to je super. Navíc když porazili tak dobrého soupeře, jako je Poitiers," váží si výkonu českého týmu.

"V Dukle se znám se všema, ale hodně se těším na Tomáše Kotrcha, se kterým jsem hrál na Odolce. No a pak na trenéra. S Michalem Nekolou jsme taky byli dva roky spoluhráči," vybírá 205 centimetrů vysoký univerzál dva Severočechy, které čeká v Itálii nejvřelejší uvítání.

Pro Štokra je jeho spoluhráče rozhodně nebude Challenge Cup druhotnou záležitostí. Klub s velkými ambicemi je v lize až devátý a play-off se mu vzdaluje. "Když se člověk podívá na náš tým, musí si říct, že máme být do nejlepší čtyřky. Pohár by byla aspoň nějaká záplata," poznamená opora Perugie.

"Bude to dobrý turnaj," slibuje Štokr za hostitele. "Obvykle chodí tak 1500 diváků. Když je zvučný soupeř, přijde až 2000 lidí. Na evropské poháry se ale chodí méně. To platí v celé Itálii snad kromě Trenta," prozrazuje Štokr, nač se mají Liberečtí přichystat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze