Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Představujeme hřiště pro Czech Open v Čeladné: jamka č. 7

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 7. | foto: Prosper Golf Resort

5 2010
Zájem zahrát si Old Course v Čeladné takové, jaké ho zanechají přední profesionálové, bude určitě opět velký. Už tak těžké hřiště sice pak může u horších golfistů vyvolat sklon k depresi, ale zážitek to je.

Samozřejmě je potřeba se připravit na to, že okolí greenů bude po evropské špičce "rozřezané" jejich agresivní krátkou hrou.

Prosper Golf Resort ale nabízí zajímavé slevy, například vstup na hřiště pouze za korunu pro toho, kdo se aspoň na dvě noci ubytuje v místním hotelu.

Ještě předtím ale přijde Czech Open a magazín golf.idnes.cz s blížícím se termínem velké akce (19. - 22. srpna) představuje jednotlivé jamky mistrovského podbeskydského hřiště.

Č. 7, par 5, 559 metrů

Domácí profesionál Stanislav Matuš, jenž má hřiště Prosper Golf Resortu zažité, charakterizuje sedmičku takto:

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 7 - nákres.

"Tato jamka se hraje z kopce dolů. Dopadová zóna po drivu je dostatečně široká a sklon fairwaye poskytuje ještě poměrně dobrý doběh.

Druhou ránu směřujte před příčnou vodní překážku u greenu. Pokud zahrajete správnou holí, budete si na green přihrávat z poměrně krátké vzdálenosti."

Anglický profesionál Brett Brasier, jenž letos začal působit v Čeladné jako head pro, k tomu doplňuje:

"Jamka klame tělem! Ve skutečnosti si získá vaši pozornost a úctu.

Dlouhým drivem vznikne možnost dostat se na green druhou ranou, ale voda a všechny druhy nástrah čekají na toho, kdo bude před tímto smělým pokusem trochu vychýlen.

Takže pro většinu to bude drive, druhá rána, pitch k praporku, ačkoli ten může být v potměšile zastrčené pozici. Je to jedna z těch jamek, která většinu hráčů přiměje říct si - tak jo, bereme pět a jdeme dál."

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 7.


Najdete na iDNES.czmobilní verze