Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Představujeme hřiště pro Czech Open v Čeladné: jamka č. 5

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 5.

3 2010
Počasí připravuje hřišti Old Course, a vlastně celému areálu Prosper Golf Resort, jednu zkoušku za druhou. Jestli někde v republice po nedávných vedrech vydatně pršelo, pak to bylo tady. Červencové srážky však neměly na stav hrací plochy vliv, je v dobrém stavu.

V posledních dnech se v údolí pro změnu usadila mlha. I s vědomím, že povětrnostní podmínky jsou jediná věc, kterou neovlivní, říká promotér Czech Open Stephen Flanagan: "Když dá pánbůh počasí, budeme mít krásný turnaj."

Magazín golf.idnes.cz s blížícím se termínem velké akce (19. - 22. srpna) představuje jednotlivé jamky mistrovského podbeskydského hřiště.

Č. 5, par 4, 376 metrů

Domácí hráč Stanislav Matuš, jenž má hřiště zažité, charakterizuje pětku takto:

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 5 - nákres.

"Tato jamka jde poměrně hodně z kopce a lehce vpravo. Zde se dá hodně získat. Pokud si totiž vezmete driver a jamku zkrátíte přes pravý out, budete to mít na green opravdu kousek.

Při příhře na green dejte pozor na terénní vlnu a pravy bunker, poměrně dost hluboký."

Anglický profesionál Brett Brasier, jenž letos začal působit v Čeladné jako head pro, k tomu doplňuje:

"Prudký kopec. Zůstat na fairwayovém svahu, to vyžaduje opravdu pečlivou volbu správné hole. Driver, trojka dřevo, nebo snad dvojka železo? Všechno záleží na větru (pokud fouká).

Nebo taky na tvrdosti fairwaye. Podobně jako na sedmnáctce v St. Andrews, zasáhnout fairway je klíčová věc. Snadno se to řekne než udělá, protože drive se hraje naslepo.

Když se do pozice A1 dostanete, pak stačí wedge k tomu, dostat se k praporku. Ale je to zrádná rána a vyžaduje chirurgickou přesnost."

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 5.


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze