Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Představujeme hřiště pro Czech Open v Čeladné: jamka č. 12

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 12. | foto: Prosper Golf Resort

10 2010
Promotér Stephen Flanagan zdůrazňuje, že v Čeladné se bude hrát butikový turnaj. Dalo by se to říct i tak, že významnou součástí programu budou večírky. Volba miss, módní přehlídka Beskydská noc, poker o ceny. Nejdůležitější je ale na turnaji nakonec stejně hřiště.

Dvanácka na Old Course v úpravě pro Czech Open je nejdelší ze čtyřparových. a jedna z těch vizuálně atraktivních.

Je na ni krásný pohled, umocněný kopci v pozadí a greenem patnácté jamky v popředí.

Magazín golf.idnes.cz představuje s blížícím se termínem velkého turnaje (19. - 22. srpna) jednotlivé jamky mistrovského podbeskydského hřiště.

Č. 12, par 4, 418 metrů

Domácí profesionál Stanislav Matuš, jenž má hřiště Prosper Golf Resortu zažité, charakterizuje dvanáctku takto:

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 12 - nákres.

"Na odpališti si rozmyslete, co budete hrát. Driver je výzvou, ale hra železy není od věci, protože převýšení odvede poměrně slušnou práci co se délky týče.

Zde je potřeba si připravit přístup na green. Pokud bude první rána úspěšná, budete mít dobrou šanci útočit na green. Ten má tři patra a je důležité si přihrát na to správné, protože vás tu bude jinak čekat poměrně dost puttů.

Okolí greenu je zleva doprava uzavřené a obehnané bunkery, které jsou sklopené ke greenu, takže hrát z nich v případě nepřesné příhry budete jen velmi obtížně. Pokud si tedy nebudete jisti, přihrávejte druhou ranou před green a pak čipujte. Bogey je zde dobrý výsledek."

Anglický profesionál Brett Brasier, jenž letos začal působit v Čeladné jako head pro, k tomu doplňuje:

"To je ohromný čtyřpar. Drive musíte zahrát na levou stranu fairwaye, což znamená vzít driver, trojku dřevo, nebo dlouhé železo. Záleží na tom, jaké v ten den budou zrovna podmínky. Nebo jak se budete cítit.

Druhá rána je zkouškou. Jakmile minete green, následuje hodně težký chip nebo pitch na tříúrovňový rychlý green."Rolls Royce 6,6 V12 DAWN
Rolls Royce 6,6 V12 DAWN

r.v. 2016, naj. 1 200 km, benzín
11 490 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze