Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští basketbalisté jsou pro losování ME 2015 nasazeni v pátém koši

Český pivot Ondřej Balvín (modrá 5) při úvodním rozskoku přípravného klání v Polsku. | foto: PZKosz / Andrzej Romaňski

28 2014
Jednu jistotu už čeští basketbalisté před mistrovství Evropy 2015 mají. V základní skupině se neutkají s výběry Německa, Izraele a Gruzie, které budou při losování šampionátu nasazeny do stejného, tedy pátého koše. Při netypickém formátu turnaje se s určitostí nestřetnou ani s Tureckem.

Rozdělení 24 účastníků do šesti košů nyní zveřejnila kontinentální federace FIBA Europe. Složení čtyř šestičlenných skupin vzejde z losování 8. prosince v pařížském Disneylandu.

Mistrovství Evropy se mělo původně konat na Ukrajině, nicméně kvůli bezpečnostní situaci v zemi jí bylo pořadatelství letos v červnu odebráno. Základní část šampionátu se nově odehraje ve čtyřech zemích - Německu, Chorvatsku, Francii a Lotyšsku - vyvrcholení pak obstará francouzské Lille.

Kvůli nestandardnímu počtu pořadatelů sáhla FIBA Europe k neobvyklému kroku a umožnila každé ze čtveřici zemí vybrat si jednoho pro ni nejzajímavějšího soupeře do základní skupiny. Německo se tak z vlastní vůle utká s Tureckem, Francie s Finskem, Chorvatsko se Slovinskem a Lotyšsko s Estonskem.

Vzhledem k tomu, že jsou Češi v jenom koši s Německem, nemohou mít tedy ve skupině ani Turecko. Z prvního koše nemine svěřence trenéra Ronena Ginzburga jeden z kvarteta Francie, Litva, Španělsko a Chorvatsko.

Rozdělení do košů pro losování ME basketbalistů 2015

1. koš: Francie, Litva, Španělsko, Chorvatsko.

2. koš: Slovinsko, Ukrajina, Srbsko, Finsko.

3. koš: Řecko, Turecko, Lotyšsko, Bosna a Hercegovina.

4. koš: Polsko, Belgie, Makedonie, Itálie.

5. koš: Německo, Izrael, ČR, Gruzie.

6. koš: Nizozemsko, Rusko, Island, Estonsko.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze