Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Před finále v Doralu vedou Jihoafričané Schwartzel a jeho vzor Els

Bývalá světová jednička Ernie Els čeká na vítězství na PGA Tour už téměř dva roky | foto: AP

14 2010
V neděli půjdou v závěrečném flightu CA Championship dva hráči z Jihoafrické republiky, překvapení turnaje Charl Schwartzel a jeho vzor a bývalá světová jednička Ernie Els. O ránu za nimi je Padraig Harrington.

Do finálového kola CA Championship, turnaje čtyřdílné série World Golf Championships, půjdou z prvního místa dva JIhoafričané Ernie Els a Charl Schwartzel.

Schwartzel vstoupil do třetího dne skvěle, na prvních osmi jamkách zahrál pět birdie. A po celé kolo se mohl spolehnout na dobré patování, které ho několikrát zachránilo od připisování rány. Jediné bogey zahrál na sedmé jamce.

Schwartzelův krajan a vzor Els se svou hrou na greenu spokojen není. Několikrát mu o kousek uniklo birdie, zejména zamrzí neproměněné krátké putty na třinácté, na které musel připsat jednu ránu, a na šestnáctce, kde přišel o birdie.

Charl Schwartzel, CA Championship

"Dneska jsem se při kratších puttech cítil trochu nepohodlně," řekla bývalá světová jednička. "Při krátkých puttech jsem točil tělem, alespoň jsem měl takový pocit. Dnes to bylo moje slabé místo a stálo mě to nějaké rány," dodal.

"Když jste na hřišti, hrajete sami na sebe. Jsem si jistý, že se nám oběma bude dařit a bude to skvělý boj," řekl k finále pětadvacetiletý hráč European Tour, který na začátku roku vyhrál dva turnaje v Jihoafrické republice.

O vedení se mohl dělit i Padraig Harrington, ale to by nesměl na osmnáctce zahrát trojputt. Kvůli tomu připisoval jediné bogey dne. Kromě něj v sobotu zahrál šest birdie.

Padraig Harrington, CA Championship

"Bogey na poslední jamce zamrzí, ale pro zítřek nemá ve skutečnosti vliv, jestli skončíte jedenáct nebo dvanáct pod par," řekl oblíbený Ir s tím, že o vítězi se rozhodne mezi Elsem, Schwartzelem a ním.

Na vedoucí duo ztrácí dvě rány Robert Allenby, ale tomu jako by v sobotu docházel dech. Nedařilo se mu zejména na greenech, na kterých neproměnil osm čtyřmetrových puttů a pod par se dostal jen díky dvěma birdie v závěru kola.

Martin Kaymer, CA Championship

Nejnižší skóre v sobotu předvedl Němec Martin Kaymer. Tomu se ve slunném, ale větrném počasí podařilo zahrál 66 ran. Díky tomu se dostal na skóre -8 a na lídry ztrácí čtyři rány.

Phil Mickelson, CA Championship

Prakticky bez šance na vítězství je obhájce loňského prvenství Phil Mickelson. Při absenci Tigera Woodse hlavní hráč nezažívá nejlepší vstup do sezony, když nevyhrál ani jeden turnaj a nejlépe skončil v Pebble Beach osmý.

Pokud chtěl pomýšlet na obhajobu vítězství v Doralu, musel v sobotu obejít hřiště výrazně pod par. To se mu nepodařilo. Na jednu stranu dokázal zahrát pět birdie, ale ani se nevyhnul stejnému počtu bogey. Jeho skóre -4 se tak nezměnilo. Navíc si při druhé ráně na poslední jamce poranil rameno. Sám hráč uvedl, že už něco podobného zažil a bolest by měla přejít během 24 hodin.

WGC-CA Championship - po 3. kole

1. Charl Schwartzel (JAR) -12
1. Ernie Els (JAR) -12
3. Padraig Harrington (Irsko) -11
4. Robert Allenby (Austrálie) -10
5. Bill Haas (USA) -9
6. Martin Kaymer (Německo) -8
7. Matt Kuchar (USA) -7
7. Paul Casey (Anglie) -7
7. Vijay Singh (Fidži) -7
7. Soren Hansen (Dánsko) -7

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze