Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Před brokaři je měsíc plný stresu

3 2006
Hradec Králové - Stres. Odvěký největší nepřítel všech sportovních střelců. Snaží se ho za každou cenu vypudit z hlavy, ale jsou období, kdy to jde opravdu těžko i takovým mistrům svého řemesla jako jsou hradečtí brokaři David Kostelecký a Jan Sychra. Takové období je právě teď. Proč? Může za to nabitý termínový kalendář, který neskýtá ani chvíli tolik žádaného klidu.

Nejprve druhý závod Světového poháru v texaském Kerrville, pak pro někoho tuzemský podnik číslo jedna Memoriál Miroslava Bednaříka a nakonec další "svěťák" v Egyptě.

To vše za necelý jeden měsíc.
 
Ale Kostelecký i Sychra si v takových podmínkách libují. A třeba už tento víkend si mohou vystřílet mimořádně ceněné účastnické místo na olympiádě.

To by ale v Texasu museli vyhrát, protože jistotu má jen vítěz.

"Nedávno jsem to počítal a šancí vystřílet olympiádu je za rok dvanáct. To není moc a navíc se musí sejít dohromady několik ideálních okolností," řekl střelec na trap David Kostelecký, který z úvodního letošního Světového poháru v Číně obhajuje vynikající šesté místo. "Chtěl bych zopakovat základní nástřel a ve finále se zlepšit," prohlásil.

Na Bednaříkův memoriál míří střelci z 18 zemí

B r n o (ČTK) - Bez absolutní české špičky se uskuteční o víkendu v Brně sedmnáctý ročník Memoriálu Miloslava Bednaříka brokových střelců, v němž změří síly reprezentanti osmnácti zemí. Brněnský závod bude současně třetím v sedmidílném seriálu Evropského poháru.

Na startu budou chybět skeetaři Jan Sychra, Aleš Hutař a Luboš Rychlík, v trapu Jiří Gach, David Kostelecký a Yvetta Loosová, kteří v sobotu odletí na Světový pohár do Texasu.

Kromě obhájců loňského prvenství Pavla Kubce na trapu a Břetislava Dolečka na skeetu se řadí do okruhu hlavních favoritů Filip Škrabálek (skeet) s Alešem Brusmanem (trap). "Zařazením do Evropského poháru vzrostl zájem zahraničních střelců.
Kvalitní konkurence přijede zejména z Norska, Ruska, Polska a Chorvatska," řekl novinářům manažer střelců Komety Brno Josef Machát.

Na trapu bude startovat 130 střelců, na skeetu devadesát. Po roční přestávce vypsali pořadatelé i soutěž v dvojitém trapu, která vyvrcholí finálovými položkami až v pondělí.

Co brokaře v Texasu čeká? "Na rozdíl od Číny čistá obloha a lepší střelnice. Taky teplo - a to mám rád," usmál se Jan Sychra, jenž byl na úvod sezony "až" 17. "Teď bych šel rád do finále," uvedl sedmatřicetiletý skeetař.

Ani po příletu nečeká dvojici královéhradecké Dukly relax. Doma se ohřeje jen necelý týden a pak vyrazí do Egypta. Stane se květen měsícem, ve kterém si Sychra nebo Kostelecký vystřílí místo na olympiádě? "V poslední době neuvěřitelně vzrostla konkurence. Ale já bych to černě neviděl, své šance odhaduji tak padesát na padesát," zamyslel se Kostelecký, který vsadil na tréninky v Brně. "Je tam podobná střelnice a holubi by tam měli létat přibližně stejně," dodal.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze