Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pech bude slavit v Praze narozeniny a rozloučí se s vozem porsche

Václav Pech | foto: Zdeněk Sluka

1 2016
Přesně na den svých 40. narozenin se postaví Václav Pech na start Pražského rallysprintu, který se pojede v sobotu v okolí spartakiádního stadionu na Strahově.

A nejen kvůli unikátní oslavě, neboť pár dnů po Pechovi má stejné životní jubileum jeho odvěký spolujezdec Petr Uhel, bude mít pro posádku plzeňského EuroOil Invelt teamu speciální náboj. V Praze totiž nejspíš naposledy usedne do závodního speciálu Porsche 911 GT3.

„Rallysprint je v poslední době pro nás takový rozlučkový závod. Loni jsme tady jeli naposledy s miníkem,“ připomněl Václav Pech závod, který kvůli technickým potížím nedokončil.

Letošní sezonu absolvoval s vozem Porsche 911 GT3, protože se ho však nepodařilo vyladit natolik, aby s ním byl Pech konkurenceschopný tovární škodovce, přijde další změna. „Nečekali jsme, že to bude takhle rychle, ale situace si to žádá,“ pokračoval sedminásobný mistr republiky.

Příští rok absolvuje domácí šampionát s vozem Ford Fiesta R5 EVO, se kterým by měl závodit tři roky. „Auto bychom měli mít v Plzni někdy na konci ledna,“ prozradil plzeňský rodák Pech.

Ani porsche nezůstane stát v garáži, domácí mistrovství s ním pojede týmový šéf Jiří Jirovec, který tak po letech opouští šampionát historiků. „Porsche je pro mě obrovská výzva, na kterou se těším. Jeho druhá úloha je být záložním vozem, pokud by se s fordem něco nenadálého stalo,“ vysvětloval Jiří Jirovec na webu autosport.cz.

Ještě předtím s ním ale může Pech načít na Pražském rallysprintu druhou desítku triumfů, i když to bude mít na náročné technické trati se svým porsche těžké. I konkurence se sejde na závěr rallyové sezony tradičně vynikající.

Přihlášeno je 63 posádek, včetně osmi vozů specifikace WRC, na startu by nemělo chybět ani 14 speciálů kategorie R5 nebo S2000, následovat bude i množství silných produkčních čtyřkolek Subaru.

Start je v sobotu v 9.15, vítěz bude znám po 15. hodině.Najdete na iDNES.czmobilní verze