Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mazlíku, děkuju! Pech se v Praze loučil se svým automobilem

Václav Pech při Rallye Příbram. | foto: Ján Honza

30 2015
Sobotní Pražský rallyesprint sice dokončil Václav Pech až na šestnáctém místě, když na vítěznou posádku slovenských bratří Melichárků ztrácel od samého začátku. Přesto v modrobílém stanu plzeňského EuroOil Invelt teamu bouchalo šampaňské. A byl to velký důvod k přípitku - posádka i všichni okolo plzeňského týmu se loučili s vozem Mini John Cooper.

Odteď už si Pech a spol. budou „piplat“ Porsche 997 GT3, s nímž se pokusí prosadit v českém mistráku i na mezinárodní scéně.

Po velkých trablech v úvodní sezoně před čtyřmi lety s ním vybojovala posádka Pech - Uhel dva mistrovské tituly (2013 a 2014), až letos se musela sklonit před Janem Kopeckým a jeho novou tovární Škodou Fabií R5.

„Ty poslední tři roky byly naprosto úžasné,“ vyprávěl dojatý Pech poté, co si s parťáky z týmu zanotoval refrén ze známé písničky Michala Davida: „Nesnáším loučení...“

Parta jinak ostrých chlapíků byla dojatá, ale rozhodně to nebylo smutné loučení, přestože si Pech ani nevybavil, kdy naposledy skončil takhle daleko v poli. „Miník se dneska choval, jako když jde kráva na porážku a vzdoroval,“ usmíval se plzeňský pilot, který zanedlouho oslaví, stejně jako jeho spolujezdec 39. narozeniny.

Spolu jezdí už dlouho, ale na Strahově přesto zažili nepoznané. „Ve druhé rychlostce nám praskly obě přední poloosy, nepamatuju si, že by se to někdy v historii nestalo. Museli jsme jet jenom na zadek. Jako by nám chtěl miník dát najevo: tak si to teda užij, když chceš toho poršáka,“ doplnil i tak dobře naladěný Pech.

Svým věrným fanouškům, kterých se i v chladivém počasí na pražský Strahov vydalo poměrně hodně, ukázal na trati pár technických kousků, za něž sklidil bouřlivý potlesk. Mezi jednotlivými erzetami se chodil dívat na soupeře a rozdával úsměvy, stejně jako synek Karel, kterého nosil za krkem. Zkrátka poslední závod sezony si užíval.

„Ten výsledek mě proto dneska ani nemrzí, šlo hlavně o loučení s autem,“ dodal.

To nové už má doma v Plzni, přivezl ho minulý týden z Německa od Rubena Zeltnera, jenž s ím vyhrál domácí titul. Prvním ostrým startem Pecha s novým vozem bude symbolicky jarní Rallye Šumava, kterou považuje EuroOil Invelt team za svůj domovský závod.Najdete na iDNES.czmobilní verze