Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pražský maraton je vyprodaný. Jak ještě sehnat číslo?

Momentka z loňského Pražského maratonu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

18 2014
Už čtyři měsíce před startem museli organizátoři Pražského maratonu vyslat k zájemcům o start jasný vzkaz: Vyprodáno! Startovní listina závodu, který se koná druhou květnovou neděli, není nafukovací. "Máme představu, kolik závodníků se do ulic vejde. Deset tisíc je podle mě už na hranici limitu," říká Václav Skřivánek, ředitel závodu.

Ale pozor – pokud i vy toužíte absolvovat dvacátý ročník populárního závodu, ještě máte šanci. Stejně jako v případě dubnového půlmaratonu nabízí startovní čísla charitativní organizace Světlo pro svět, jejímž ambasadorem je i legenda běžeckého sportu Haile Gebrselassie.

A podobně jako v případě půlmaratonu, který umožní operaci šedého zákalu stovkám pacientů, půjde i tentokrát výtěžek na pomoc očním klinikám v Africe. "Výtěžek z půlmaratonu přesáhl půl milionu korun a umožní vrátit zrak 641 pacientům na očních klinikách Kagbayi ve Rwandě i Butajira a Zeway v Etiopii," vysvětluje Čestmír Hrdinka, ředitel organizace.

A vyzývá: "Stále můžete pomoci. Přihlaste se na maraton, zažijte nezapomenutelné a poběžte pro dobrou věc. Máme k dispozici ještě asi 200 čísel."

Na startu nebude chybět ani Zdeněk Kolman, dobrovolník Světla pro svět. "Běh není jenom o tom, vydat ze sebe všechno, ale i o pomoci druhým. Stejně jako na půlmaratonu, budu i na maratonu dělat vodiče," říká. "Doufám, že pomohu běžcům dorazit do cíle a také pomohu lidem v Africe."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze