Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pražský hrad hostil tenisovou svatbu roku: Štěpánek a Vaidišová se vzali

17 2010
Tenista Radek Štěpánek a bývalá hráčka Nicole Vaidišová se vzali. Svatba se konala v chrámu svatého Víta na Pražském hradě. Svůj vztah povýšili na manželství po více než dva roky trvající známosti.

Obřadu přihlížela řada sportovních celebrit, překvapivě však chyběl Štěpánkův daviscupový spoluhráč Tomáš Berdych a neobjevil se ani nikdo další z Daviscupového týmu.

„Nepozval mě, ale nedělal bych z toho vědu. Je to jeho rozhodnutí, pro vztahy v českém týmu to určitě nebude problém,“ řekla česká tenisová jednička.

Chyběly také dvě nejlepší české tenistky současnosti, Petra Kvitová či Berdychova partnerka Lucie Šafářová.

A co je ještě horší: málem scházela i nevěsta. Nicole Vaidišová dorazila až sedm minut po osmnácté hodině, kdy měl obřad začít původně.

Nicole Vaidišová přijíždí na svoji svatbu s Radkem Štěpánkem

Jejímu opožděnému příjezdu přihlíželi s lehkou nervozitou také módní návrhářka Beáta Rajská či nejlepší český hokejista posledních let Jaromír Jágr, který dorazil v doprovodu své partnerky Inny Puhajkové.

Vaidišová si oblékla smetanovou róbu s nabíranou sukní a korzetovým živůtkem. Tuto kombinaci doplnila závojem a kyticí růžových růží. Podobná zdobila i bílý Rolls-Royce, který nevěstu na Hrad přivezl. Ženich dorazil v černé limuzíně BMW.

Po sňatku následovala hostina v Ledeburské zahradě pod Pražským hradem. Podle deníku Blesk novomanželé nyní odcestují na líbánky do Řecka, nicméně jen na pár dnů, aby mohl Štěpánek brzy pokračovat v Americe v tréninku.

Tenisoví novomanželé Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek právě vycházejí z chrámu svatého Víta

Před pár lety by šlo o sňatek špičkových tenistů, dnes však ani jeden mezi absolutní elitu nepatří. Štěpánka z ní vyřadil únavový syndrom a další zdravotní potíže, Vaidišová po mizerných výkonech na jaře ukončila kariéru.

Na další tenisovou svatbu může dojít v brzké budoucnosti. Tomáš Berdych chodí s nejlépe umístěnou Češkou na žebříčku, Lucií Šafářovou, už sedm let. „Ale ta Štěpánkova zatím stačí,“ říkají oba s úsměvem.

Zvěsti o svatbě jednatřicetiletého Štěpánka s o deset let mladší Vaidišovou se poprvé objevily už na konci roku 2007, tedy jen pár týdnů poté, co spolu začali chodit. Zámořský list Brandenton Herald tehdy napsal, že tenisté podali na tamním úřadě žádost o uzavření sňatku.

Tenisoví novomanželé Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek obklopeni svatebčany

Před rokem se zase spekulovalo o jejich rozchodu. Letos v březnu Štěpánek potvrdil, že se s někdejší sedmou hráčkou světa ožení.

Málem přitom Štěpánek skončil u oltáře už o tři roky dříve. V listopadu 2006 se zasnoubil s bývalou světovou jedničkou, Švýcarkou Martinou Hingisovou. Po rok a půl trvajícím vztahu měla přijít v létě 2007 svatba, místo toho Štěpánek v srpnu ohlásil rozchod.

Tři roky poté už se dočkal.

Jaromír Jágr se svojí přítelkyní Innou Puhajkovou na svatbě Nicole Vaidišové a Radka Štěpánka. V pozadí fyzioterapeut Pavel Kolář a sportovní manažer Miroslav Černošek (vpravo)

Štěpánek s Vaidišovou nejsou prvním manželským párem

Dana a Emil Zátopkovi (24. října 1948)
Zřejmě nejslavnější československý sportovní manželský pár. Ona vynikající oštěpařka, on skvělý vytrvalec. Dohromady majitelé sedmi olympijských medailí.

Věra Čáslavská a Josef Odložil (26. října 1968)
Nejúspěšnější česká olympionička si vzala běžce Odložila během letních olympijských her v Mexiku 1968.

Tomáš Janků a Kateřina Baďurová (11. září 2010)
Opět dva bývalí atleti, rovněž oba úspěšní. Vicemistr Evropy ve skoku do výšky si v září vezme vicemistryni světa ve skoku o tyči.Najdete na iDNES.czmobilní verze