Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pražanky hladce přehrály Makedonky

20 2000
P r a h a - Volejbalistky pražského Olympu splnily dnes ve třetím kole Klubového poháru svůj cíl a vyhrály bez ztráty setu doma nad makedonským celkem RF Skopje. Od prvních míčů nebylo v hale Olympu o vítězi pochyb, Pražanky na síti využily své výškové převahy a za necelou hodinu hry rozhodly o svém druhém vítězství v soutěži. Hladkou výhrou posílily v polovině druhého kola Klubového poháru ambice na postup, z něhož se bude radovat jen vítěz čtyřčlenné skupiny. Hráčky Olympu s výjimkou začátku třetího setu, po němž prohrávaly 0:5, udávaly po celé utkání tempo hry, servisem se jim dařilo donutit Skopje útočit z kůlů, kde si dokázaly hostující smečařky pohlídat.

Trenér Pražanek Stanislav Mitáč ocenil, že jeho svěřenkyně proti makedonskému celku neklopýtly. "Jsem rád, že jsme vyhráli 3:0, protože si děláme ambice na postup do dalších bojů," řekl spokojeně. "Soupeř byl hodně mladý, k vítězství nám stačil výkon v poklidném tempu. Skopje se ukázalo jako družstvo s dobrým projevem, z naší strany byl přístup chladnější, profesorský, možná to bylo tím, že byl slabší soupeř, ale s tímto problémem se potýkáme celou sezónu," dodal trenér.

Kouč Skopje Světislav Pejca uznal, že jeho tým na zkušenější Olymp nestačil. "Soupeřky byly lepší, vyhrály zaslouženě, my jsme byli dost unaveni z cestování a náročného programu. Máme hodně mladé hráčky, třem je patnáct nebo šestnáct let, potřebují sbírat zkušenosti.

Proto tuto soutěž hrajeme, výsledky by se měly dostavit po dvou až třech letech," zhodnotil účinkování Skopje v Praze.

Olymp Praha - Rabotničky Feršped Skopje 3:0 (20, 16, 17)
Rozhodčí:
Samedov (Rus.) a Dvořák (ČR). Čas: 59 minut. Diváci: 150.
Sestava Olympu: Švarcová, Havlová, Kloudová, Paříková, P. Novotná, Kalčíková, libero Stříbrná - Králíková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze