Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pražáci mi nevadí, říká úspěšná čtvrtkařka Rosolová

Denisa Rosolová slaví postup do finále na 400 metrů na ME v Barceloně | foto: ČTK

14 2010
I když je v jejím hlase stále ještě slyšet ostravský přízvuk, na život v Praze si už zvykla. Čtyřiadvacetiletá atletka Denisa Rosolová, která je jednou z největších českých sprinterských nadějí, toho za letošní rok stihla opravdu hodně.

Změnila disciplínu i trenéra, stala se pátou čtvrtkařkou Evropy a na jaře se s manželem přestěhovala z Ostravy do Prahy. Jak se jí tady žije?

V Ostravě jste bydlela přes deset let. Proč jste se letos rozhodla přestěhovat?
V podstatě sama nevím. Asi jsem cítila, že potřebuji změnu. Pořád jsem dělala to stejné. Potřebovala jsem něčím nakopnout.

A teď? Jak se vám v Praze žije?
Vždycky jsem byla proti Praze. Hodně jsem si tady ale zvykla a už bych odtud nechtěla. Člověk tu má větší pohodlí.

Je slyšet, že ten ostravský přízvuk vám pořád zůstává.
Jó, tak tohle u mě bude trvat ještě hodně dlouho.

Často se mluví o rivalitě mezi Pražáky a Moraváky. Jak s nimi vycházíte vy?
Člověk neovlivní, kde se narodí, ale určitě může ovlivnit, jak se chová. V Praze bydlí spousta lidí, kteří odtud nepocházejí. A ani mně Pražáci nevadí. V tomhle jsem neutrální.

Denisa Rosolová, překvapivá vítězka závodu na 400 metrů na Zlaté tretřePÁTÁ. Denisa Rosolová ukazuje, jaké umístění vybojovala ve finále závodu na 400 m.

V čem je tu váš život v porovnání s Ostravou nejvíc jiný?
Je to hodně podobné, ten koloběh je stále stejný: trénink, doma, regenerace, trénink… Největším rozdílem pro mě je, že tu nemám rodinu a kamarádky z Ostravy.

A atletické podmínky?
Ostravě chybí hala, což je v zimě velká nevýhoda. Horší je to tam i s rehabilitacemi. V Praze je pohromadě všechno, co atlet potřebuje: maséři, fyzioterapeuti i krytá dráha.

Letos jste startovala jak na ostravském mítinku Zlatá tretra, tak na pražském Odložilově memoriálu. Kde jste se cítila lépe?
Určitě v Ostravě. Pořád ještě to je pro mě domácí stadion, přece jen jsem na něm odrostla. Navíc si myslím, že atmosféra na Zlaté tretře u nás nemá obdoby. Skandování tisíců českých diváků mi z hlavy už nikdo nevymaže. V tomhle pro mě bude vždycky první Ostrava.

TO SNAD NENÍ PRAVDA. Denisa Rosolová právě vyhrála závod na 400 metrů.

Bylo by to podobné, kdyby se Tretra přesunula do Prahy?
Myslím, že ne. V Praze je podobných akcí hodně, lidé jsou v tomhle směru rozmazlenější. Kdyby Zlatá tretra byla v Praze, tolik lidí by nepřišlo.

Také jste letos změnila trenéra. Nyní se spolu se Zuzanou Hejnovou připravujete v tréninkové skupině Martiny Blažkové Rychlý holky. Připadáte si tak?
Po letošním roce si určitě můžu připadat jako rychlá holka. Navíc mám výbornou skupinu, jsme dobrá parta, hodně si pomáháme. Jsme tam všechny rychlé holky, i když tam máme už i jednoho kluka.

Nebudete se muset přejmenovat?
Možná, ale spíš to vypadá, že kluci odteď budou muset trénovat ve skupině Rychlých holek. (smích)

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze