Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Muže z plakátů zradilo záhadné zranění. Takhle nic nehodím, mrzí Prášila

SOUSTŘEDĚNÝ. Koulař Ladislav Prášil na halovém mítinku v Praze. | foto: ČTK

25 2014
Poutače už týdny před mítinkem lákaly na jeho výkon: Ladislav Prášil se doma utká se světovou konkurencí! Jenže hvězda z koulařského kruhu se v O2 areně trápila. Na mítinku Prague Indoor 2014 nepřehodil Prášil ani dvacet metrů a opustil atletické jeviště se zmučeným výrazem. "Bolí to," špitl po závodě.

Českého siláka trýzní při vrzích ostrá bolest v boku. Záhadné zranění svalu, o němž Prášil neví, co ho způsobuje, ani jak se ho má zbavit. "Byl jsem u doktora Pavla Koláře, ale ten řekl, že s tím nic není," povídal nešťastný koulař. "Měl jsem stejné problémy už loni, tak se mi to obnovilo. Asi to zase musím nechat v klidu."

Medailista z posledního mistrovství Evropy v Götebörgu kvůli nepřekonatelné bolesti může přijít o světový šampionát v polských Sopotech, který se koná už příští víkend.

"Je to tak padesát na padesát," hodnotil šance. Pro českou výpravu by jeho neúčast byla velkou ztrátou. "Ale během týdne se ještě může všechno změnit. Půjdu znovu na vyšetření k panu Kolářovi a třeba to bude dobré."

Fotogalerie z mítinku v Praze

V libeňské aréně předvedl Prášil slabých 19,15 metrů, skoro o dva metry méně než vítězný Argentinec Germán Laurio. Na poslední dva soutěžní pokusy už si ani netroufl. "Každý hod bolí, přijde to jako náraz," říkal.

Proto jen seděl na lavičce a hleděl na své protivníky. Nešlo se jim postavit. "Nemůžu využít svou přednost, boky. Tím pádem nic nehodím," popisoval potíže, kvůli nimž vzdal závod.

Obličej měl při tom zmačkaný zklamáním. Vždyť zaplněné hlediště napjatě čekalo, jak své soupeře pobije. Byl tváří pražského mítinku, generálky na evropský šampionát, který se v Praze koná za rok.

"Závodil jsem jen kvůli tomu," přiznal Prášil, jehož tvář shlížela na Pražany z billboardů i vlaků metra. Takovou pozornost - věnovanou očekávané hvězdě večera - zažil vůbec poprvé. Chtěl proto nastoupit, přestože věděl, že to nebude jeho den. "Zrovna to tak špatně dopadlo, takže jsem hodně zklamaný. Budu se to snažit vyřešit, aby to v budoucnu bylo lepší."

Snad za rok. To už se v Praze bude bojovat o medaile.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze