Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Praha vábí tenistky. Na turnaji WTA bude přitažlivá i kvalifikace

Karolína Plíšková zve na Prague Open. | foto: J&T Banka Prague Open 2016, grafické studio Side2

8 2016
V hlavní soutěži pražského podniku WTA se na konci dubna představí dívky z plakátu Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová. Doplnit by je měly Italka Vinciová, Australanka Stosurová, Ruska Kuzněcovová či Srbka Jankovičová. Pozoruhodná jména se však nacházejí též na seznamu přihlášených do kvalifikace.

Vstup zdarma. Upravený areál. Přehlídka domácích tenistek, zahraničních kapacit i dravých nadějí. Antukový turnaj J&T Banka Prague Open by na Spartu mohl přilákat spoustu fanoušků.

A láká taky hráčky překvapivě vysoké úrovně - třeba jen do kvalifikace, přestože by na jiných akcích stejné kategorie (s dotací 500 tisíc dolarů) mnohdy získaly místa rovnou v hlavním pavouku.

Ve Stromovce by se o ně v „předkolech“ od 23. dubna mohlo utkat okolo deseti příslušnic top 100. Mezi nimi stoupající levačka Kristýna Plíšková, talentovaná Chorvatka Kojuhová, Američanky Gibbsová a Matteková-Sandsová.

„Znovu se ukazuje, jak silná konkurence se na Spartě sejde,“ řekla ředitelka turnaje Petra Černošková.

V kvalifikaci, do níž se dámy mohly přihlásit do 4. dubna, se zřejmě představí též domácí Hradecká, Siniaková či Koukalová. A taky dvě Slovenky - Rybáriková a Čepelová. Ty by se rády připojily ke krajance Cibulkové, která má start v hlavní soutěži jistý.

Se seznamy ještě asi zahýbají odhlášení ze zdravotních důvodů. Pořadatelé i WTA taky na poslední chvíli udělí po dvou volných kartách.

Libor Bouček zve na pražský tenisový turnaj:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze