Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zimní královny uzavřou ve Varech dostihovou sezonu

Žokej Jan Rája bude v sobotu usilovat o triumf ve Svatováclavské zimní královně. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

25 2014
Cenu Masise ovládl Valmont Ohne, ten se ovšem o pocty nejvyšší v sobotu ve Varech ucházet nemůže, na zdejší dráze si totiž dají v sobotním hlavním dostihu své dostaveníčko elitní klisny ročníku.

Sedm z nich změří své síly ve Svatováclavské zimní královně (dostih I. kategorie na 1600 metrů), která své počátky pojí právě se zdejším závodištěm a do Karlových Varů se loni vrátila po více než dvou desetiletích.

Startovní pole

Z již zmiňované předchozí Ceny Masise se potkají dvě klisny s vysokými ambicemi. Luxana, v závodě třetí, bude mít v sedle Jana Ráju, žokeje, který dlouhodobě na zdejším závodišti sbírá jeden úspěch za druhým. Energy Store (žokej Jaromír Šafář), která skončila pátá, doprovodí její stájová i tréninková kolegyně Amga River v sedle s žokejem Bauyrzhanem Murzabayevem, která se ze dvou dosavadních startů jednou umístila.

Zkušeností ze zahraničního, ale rovněž z posledního vítězného startu určitě využije Cassie (žokej Petr Foret). Naposledy tato tuzemská odchovankyně ovládla Cenu zimní královny, konanou pod záštitou Jockey Clubu ČR, před sedmi lety.

Svatováclavská zimní královna

Program posledního mítinku letošní sezony v Karlových Varech, na závodišti ve Dvorech v sobotu začíná ve 14.00 hodin.

Cena Karlovarského deníku: IV. kat., 1400 m, 14.30
Cena spol. Marek s.r.o.: IV. kat., 2400 m, 15.00
Cena Šlechtitelů spol. Selgen a.s.: IV. kat., 1600 m, 15.30
Svatováclavská zimní královna pod záštitou JCČR: I. kat., 1600 m, 16.00
Cena Galopp Reporter: V. kat., 2000 m, 16.30
Cena Statku Chyše steeplechase: IV. kat., 3700 m, 17.00
Cena sp. Karel Holoubek Trade Group: III. kat., 2000 m ,17.30

Letos na Divokou Orlici může navázat některá z trojice českých rodaček. Splash (žokej Jiří Chaloupka) obsadila před měsícem v životním debutu blízké druhé místo podobně jako zástupkyně stáje Rabbit Trhový Štěpánov Zamira (žokej Tomáš Lukášek). Také její tréninková i stájová kolegyně Murasaki Lady (žokej Jan Verner) by na základě červencového pátého a srpnového prvního místa měla bojovat o příčky nejvyšší.

Tentokrát se můžeme těšit i na rámcový překážkový dostih. Dalmacio (amatér Vladimír Černý), který po mosteckém vítězství stále čeká na další plný zásah, si poprvé vyzkouší karlovarskou dráhu. Hnědka s romantickým jménem Letní Láska (Jan Kratochvíl) bude usilovat o první životní triumf stejně tak jako Lumineux (žák Vojtěch Crha). Oba koně připravuje Josef Váňa. Rabbit Libretist (Vladimír Verner) v aktuální sezóně již jednou vyhrál. K letošnímu druhému sezónnímu a zároveň karlovarskému startu se chystá Klan (žokej Thomas Boyer), naposledy čtvrtý ve steeplechase III. kategorie.

Rámcové dostihy

Definitivní tečku za letošní lázeňskou sezónou udělá Cena spol. Karel Holoubek Trage Group a.s. a dvoukilometrový rovinový test III. kategorie pro tříleté a starší, jež přilákala zajímavé aktéry. Představí se v ní účastnice karlovarské dvojkové Letní ceny klisen a jedničkové Velké ceny BBAG Novelette (žokej Jan Verner), na první letošní vítězství čekající loňský karlovarský premiant Freddie Merc (žokej Petr Foret), neustále se zlepšující Best Box (žokej Tomáš Lukášek), spolehlivý Honey Bunny (Helena Pejšková) a letošní účastnice Oaks Black Starlight (žokej Bauyrzhan Murzabayev).

Začátek dostihového dne je plánován na 14.00 hodin, start prvního dostihu o půl hodiny později.

7 dvouletých klisen na startu

1. Energy Store (Francie) - žokej Jaromír Šafář
váha 58,0, stáj Valentin Bukhtoyarov
2. Amga River (Irsko) - ž. Bauyrzhan Murzabayev
58,0, stáj Valentin Bukhtoyarov
3. Cassie (Francie) - žokej Petr Foret
58,0, stáj DS Pegas
4. Splash - žokej Jiří Chaloupka
58,0, stáj MVDr. Richard Minařík - Mimra
5. Luxana (Velká Británie) - žokej Jan Rája
58,0, stáj Stanislav Chudáček
6. Zamira - žokej Tomáš Lukášek
58,0, stáj Rabbit Trhový Štěpánov
7. Murasaki Lady - žokej Jan Verner
58,0, stáj Rabbit Trhový Štěpánov

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze