Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonisté na kolečkách zamíří na terče v letohradském lomu

SOUSTŘEDĚNOST. Medailové ambice bude mít na letohradské trati domácí hvězda Ondřej Moravec. Tamní prostředí zná odmalička. Naposledy zde trénoval se svými kolegy před měsícem v rámci soustředění. | foto: Michal Klíma, MAFRA

29 2014
V zimě je podél trati ženou vpřed tisíce fanoušků. Než však nejlepší čeští reprezentanti opět okusí atmosféru světových pohárů, rozdají si to o tituly na asfaltových stezkách ve skromném prostředí letohradského biatlonového areálu. A dá se čekat, že po olympijských medailových žních bude zájem o zhlédnutí biatlonových es značný.

„Oproti loňsku se udělala tribuna navíc. Odhadem se na ni vejde dalších tři sta fanoušků. Věřím, že se sem všichni vejdou,“ říká sportovní ředitel letohradského klubu Vlastimil Vávra, který má obavu jen z předpovědi počasí.

Příchozí se mohou těšit na výkony kompletní české biatlonové elity. Kosit terče budou před zraky diváků třeba domácí odchovanci Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, kteří v areálu trénují celý tento týden. Zbytek mužské i ženské reprezentace se připojí až dnes, kdy jsou na programu oficiální tréninky. Odpolední příprava se tak bude týkat i komety minulé sezony Gabriely Soukalové či další medailistky ze Soči Veroniky Vítkové.

Program MČR v biatlonu na kolečkových lyžích

Pátek:
15.00 - 18.00 trénink

Sobota:
10.30 start rychlostního závodu
16.30 zábavné odpoledne pro děti i dospělé
18.00 autogramiáda olympioniků
19.00 vyhlášení výsledků dopoledního závodu
20.45 start nočního supersprintu
po skončení závodu disko v diváckém stanu

Neděle:
10.30 start stíhacího závodu
(areál Šedivského lomu v Letohradu)

Opravdové zápolení nastane až zítra úderem 10.30, kdy se závodníci postaví na start rychlostního závodu. A konečné pořadí ze sprintu tentokrát ovlivní i složení večerního atraktivního supersprintu (20.45).

„Formát soutěže zůstane stejný. Začíná se střelbou a závodníci se opět sami rozhodnou, zda zvolí ležku, či stojku. Novinkou je, že první tři z rychlostního postoupí automaticky do finále supersprintu. Stejně tak nejlepší junior a juniorka. Nemusí tedy procházet kvalifikací,“ upřesňuje změnu Vávra.

Kromě české špičky budou ze zásobníků sypat náboje i reprezentační výběry Polska a Slovenska.

„Mají to sem kousek a nabízí se jim šance porovnání s nejlepšími našimi. Chybět bude jen Kuzminová, po skončení závodu disko v diváckém stanu Neděle 10.30 start stíhacího závodu areál Šedivského lomu v Letohradu která byla v Rusku teď špatná, a tak tam zůstala ještě na týdenní trénink,“ řekl Vávra na adresu slovenské jedničky Anastasie Kuzminové, dvojnásobné olympijské vítězky ze sprintu.

Biatlonová reprezentace si letohradský areál otestovala před nedávnem, kdy zde absolvovala týdenní soustředění. Nyní se vrací po světovém šampionátu v ruské Ťumeni, kde se českým barvám mimořádně dařilo. Jízda na kolečkových lyžích je však nevyzpytatelná, a proto nemá nikdo úspěch zaručen.

„Do popředí se mohou dostat závodníci, kteří v zimě mezi nejlepšími být nemusí,“ potvrzuje hlavní kouč reprezentačních juniorů Vávra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze