Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Netolické dostihy hostí českou elitu. Přijede i Josef Váňa

22 2014
Pět rovinných a čtyři překážkové dostihy, jezdecká elita a ukázky práce poníků nebo westernových koní. To vše budou moci obdivovat návštěvníci letošního ročníku Netolických dostihů, který je připravený na neděli, tedy o týden dříve než v jiných letech.

„Hlavním důvodem je fakt, že jsme se termínově nechtěli krýt s dalšími dostihy v republice. Především to znamená, že se můžeme těšit na ty nejlepší závodníky,“ vysvětlil pořadatel dostihů Karel Kučera.

Návštěvníci tak uvidí třeba Josefa Váňu, který do Netolic přiveze dva své dostihové koně, ale i další známé osobnosti, mimo jiné Dušana Andrése nebo Jiřího Chaloupku.

Dráha je ve výborném stavu

Dostihy začnou ve 13.30 hodin a nabídnou celkem devět závodů včetně Netolické steeplechase. Podmínky pro závodění prý budou letos ideální.

„Dráha je skvělá, koním se poběží parádně. Je vynikající vlhkost, takže by závody měly být rychlé a nejen závodníci, ale i fanoušci dostihového sportu to snad ocení,“ řekl Kučera.

Záštitu nad dostihy převzal ministr zemědělství Marián Jurečka. Pro pořadatele to znamená mimo jiné i finanční dotaci ve výši třiceti tisíc korun. Pěti tisíci přispěl Jihočeský kraj.

„Celkem stojí každé dostihy přibližně 400 tisíc korun, takže každý příspěvek je pro nás moc důležitý. Sháníme tedy samozřejmě sponzory a hlavní podíl na financování má Jockey klub České republiky, který přispívá na každý jednotlivý dostih,“ vysvětlil netolický starosta Oldřich Petrášek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze