Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špičkoví dráhaři míří do Prostějova. Začíná dvoudenní Grand Prix

Dráhový cyklista Robin Wagner | foto: ČTK

28 2014
Špičková dráhová cyklistika bude ode dneška k vidění na odkrytém velodromu v Prostějově. Tradiční Grand Prix se poprvé v patnáctileté historii rozloží do dvou dnů. Vyvrcholením bude v pátek v podvečer Memoriál Otmara Malečka v madisonu, tedy bodovacím závodu dvojic.

„Je jisté, že účast zahraničních výprav bude rekordní, ve startovní listině máme závodníky z šestnácti zemí,“ prozradil ředitel závodu Michal Mráček. Od loňského roku je prostějovský závod zařazený do kategorie UCI Class I, i to je důvodem ještě kvalitnější konkurence než v minulých letech.

Největší lahůdkou bude start Nicholase Njisane Phillipa z Trinidadu a Tobaga, čtvrtého muže ze sprintu na OH v Londýně. Chybět nebudou ani reprezentanti z Dukly Brno, včetně odchovance prostějovské cyklistiky Robina Wagnera, který v letošním roce obhájil titul mistra Evropy v pevném kilometru.

Mezi stíhači budou velice silné výpravy z Polska a Itálie, včetně Alexe Buttazzoniho, vítěze z roku 2009. Chybět nebude ani osminásobný vítěz „Malečkova“ memoriálu Alois Kaňkovský a další závodníci Dukly Praha.

Ukázat se budou chtít jezdci domácího týmu SKC TUFO Prostějov v čele s Jakubem Filipem a polským internacionálem Wojciechem Pszczolarskim.

„Předpověď slibuje, že náladové počasí posledních dnů se umoudří a diváci uvidí výbornou dráhovou cyklistiku. Myslím, že se nám stále daří 'Malečka' posouvat výš, a věřím, že to ocení i diváci, kteří si na prostějovský velodrom vždy uměli najít cestu,“ láká na nejprestižnější dráhový mítink České republiky Petr Šrámek, předseda jednoho z pořadatelských týmů.

Program obou dní začíná už po poledni, madison a finále keirinu přijde na řadu v pátek po 19.00. Vstupné na prostějovský velodrom je dobrovolné, výtěžek poputuje na Onkologické oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze