Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konec příprav. Světový pohár s Kulhavým a spol. může začít

Biker Jaroslav Kulhavý | foto: Michal Červený

21 2015
Dost bylo příprav! Na Vysočině se už tento víkend rozjede další ročník Světového poháru horských kol.

Hvězdný Švýcar Nino Schurter nedávno hlásil: „Zimní pauza byla dlouhá, už se moc těším.“

Česká naděje Tereza Huříková zároveň připomněla: „Je to první svěťák sezony, je tedy velký otazník, jak se přes zimu člověk připravil a jak na tom bude.“ Zlatá obhajoba krále Schurtera I letos jistě nabídnou hlavní elitní závody řadu příběhů.

Ten hlavní má podtitul: Kdo sesadí krále Nina Schurtera. Ano, skutečně. Není úspěšnějšího závodníka v Novém Městě. Vloni zkompletoval tento Švýcar ve Vysočina Areně vítězný hattrick.

Letos, kdy může vyhrát už počtvrté za sebou, posílá vzkaz: „Budu znovu bojovat o první místo. Závod v Novém Městě miluji, je úžasný.“

Protáhne úspěšnou sérii?

Program Světového poháru horských kol

Pátek 22. května:
Oficiální trénink 9.30–14.30

Sobota 23. května:
Oficiální trénink 9.00–12.00
Ženy do 23 let 16.30

Neděle 24. května:
Muži do 23 let 9.00
Ženy Elite 11.15
Muži Elite 14.15

Kulhavý a jeho smůla Začalo to skvěle. V roce 2011 Jaroslav Kulhavý Světový pohár na Vysočině vyhrál. O rok později byl stříbrný. A pak?

Jako by se od něj štěstí odklonilo. Předloni dojel po ošklivém pádu až ve třetí desítce a vloni dokonce předčasně skončil. „Udělám vše pro to, abych nedopadl jako poslední dva roky,“ slíbil Kulhavý.

„I já vím, jak chutná titul v Novém Městě na Moravě,“ může si říct. Pravda, zatím vyhrál talent Ondřej Cink jen v kategorii do 23 let. I to je však úspěch.

A mějme na paměti rok 2013. Tehdy, jako čerstvý biker mezi dospělou elitou, projel cílovou bránou ve Vysočina Areně na šesté pozici!

Ne nadarmo tak v roce 2015 - již o něco starší a zkušenější - plánuje: „Chtěl bych být na pódiu, takže se umístit v první pětce.“ A přidává: „Trať v Novém Městě je moje nejoblíbenější. Nechci zklamat!“

Nový dres. Nová Huříková?

Nedávno opustila Tereza Huříková pompézní stáj Specialized Racing. Na Vysočině tak největší českou naději pro letošek uvidíme v novém dresu stáje Superior.

Rozdíl mezi týmy je patrný. Juniorská mistryně světa v silniční časovce vzdor tomu říká: „Já si nestěžuji. Všechno má své pro a proti.“

Kdo ví, třeba bude změna ku prospěchu. A to by jistě uvítala. Na Vysočině dopadla Huříková nejlépe před třemi lety, kdy skončila šestnáctá. A co letos? „Budu se snažit českým fanouškům ukázat v plné síle a zajet co nejlepší závod. O jakých číslech to ale bude, to momentálně nedokážu říct.“

Nash dala přednost

Americe Letos hledejte ve startovní listině o jednu českou vlaječku méně. Chybět bude na Vysočině nejúspěšnější reprezentantka České republiky Kateřina Nash.

Šéf organizačního výboru Petr Vaněk absenci třetí ženy z roku 2012 vysvětluje takto: „Už vloni avizovala, že chce závodit jen na americkém kontinentu.“ Nejlepší atmosféra na světě Nebuďme skromní. Tohle je nejlepší podnik celého Světového poháru. Aspoň tak jej několikrát vyhodnotila cyklistická federace.

Počet diváků, atmosféra, organizace, logistika, servis pro média... To vše tvoří jednu skvělou akci. „Závod v Novém Městě je úžasný,“ nebál se říct Nino Schurter.

Bude i letos nejlepší na světě?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze