Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dva dny, dva triatlony. Czech Bigman se blíží

Triatlon - ilustrační fotografie. | foto: Martin Stolař, MAFRA

23 2014
Zní to až neskutečně: během pouhých dvou dnů absolvovat terénní i dlouhou verzi triatlonu. Přesto se najde spousta odvážlivců, kteří tuhle výzvu nazvanou Czech Bigman přijmou. Jste mezi nimi i vy?

„Výzva, která nechá člověka klesnout až na dno psychických i fyzických sil, aby mohl v cíli zažít neopakovatelný pocit štěstí z překonání sama sebe.“

Takové je motto akce nazvané Czech Bigman Festival: unikátního závodu, během kterého si účastníci mohou vyzkoušet jak terénní, tak dlouhou verzi triatlonu. A pozor: během pouhých dvou dnů!

„Právě tím je Bigman specifický. Podat tak náročný výkon ve dvou dnech po sobě je daleko těžší a hodnotnější než zvládnout třeba Ironmana,“ tvrdí Roman Jaroš, prezident festivalu.

Ten kromě zmíněných dvou závodních dnů (4. a 5. července) zahrnuje také žákovský šampionát plavecko-běžeckého poháru, který proběhne už zítra na Výstavišti (plavecká část) a ve Stromovce (běh). A den před startem Bigmana si můžete otestovat fyzičku při pětikilometrovém Běhu metropole, který startuje v loděnici ČVUT. Poběží se po cyklostezce a přihlašování je pořád ještě možné přes webové stránky festivalu.

Vítězové získají i diamant

Pokud chcete zkusit i nejnáročnější část festivalu, osmý ročník Czech Bigmana, možná se na vás už nedostane. „Kapacita je téměř vyčerpaná, zbývá posledních pár volných míst,“ upozorňuje Jaroš.

Kromě počtu startujících závod nemá žádná omezení, „hobíci“ se v něm mohou poměřit s českou špičkou v čele s nejslavnějšími jmény: dorazí Petr Vabroušek, Jaroslav Brynda nebo Leoš Roušavý. A k tomu zahraniční účastníci, kteří se do Prahy sjedou z celkem 21 států. Co na ně přesně čeká?

Nejdřív terénní triatlon: kilometr plavání ve Vltavě, pětadvacet na kole v Chuchelském háji a na závěr pětikilometrový běh podél řeky.

Druhý den v sedm ráno skočí do Vltavy znovu a budou muset zvládnout ještě mnohem delší štreky: téměř čtyři kilometry ve vodě, 180 na kole po uzavřené dálnici a na závěr ještě běžecký maraton - 42,2 kilometru!

Není divu, že po takovém výkonu čeká na ty nejlepší odměna. První tři v absolutním pořadí mužů i žen získají kromě medailí dokonce i diamant. Úctu a obdiv si však zaslouží každý, kdo obrovsky náročný závod zvládne dokončit.Najdete na iDNES.czmobilní verze