Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Drásalovi vedro nevadí. Bikemaraton pojedou i Mexičané

Momentka z Bikemaratonu Drásal | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

3 2015
Vlna veder láme v Evropě teplotní rekordy, pořadatelé bikemaratonu Drásal si však aktuální slunečné počasí pochvalují. „Je ideální,“ říká čtyřnásobný vítěz kultovního závodu Ondřej Fojtík, který před loňským 21. ročníkem rozšířil organizační štáb podniku napříč Hostýnskými vrchy.

Horko prý zabijákem nebude. „Kdyby se jelo na Hané, teploty by by byly extrémní. Ale u nás se startuje brzo ráno a trasa vede většinou lesem. Ve středu byly na trati po víkendových deštích ještě kaluže, do soboty ale vyschnou a nebude se prášit.“

Vodní osvěžení cyklistů podél trati pořadatelé neplánují. „Pro tělo by to byl šok. Kdo chce, může se polít pitnou vodou, na bufetech bude k dispozici více vody, ionťáků i nealko piva,“ uvedl Fojtík.

Bikemaraton Drásal

Přehled tras

  • Obr Drásal: start v 5.30 hodin, délka 175 kilometrů, převýšení 5 088 metrů 
  • Trasa A, klasický Drásal: 7.45 hodin, 115 km, 3 732 m
  • Trasa B, malý Drásal: 11.30 hodin, 53 km, 1 912 m
  • Trasa C: 11.55 hodin, 37 km, 1 218 m
  • Trasa D, fitness jízda: 13.00 hodin,10 km,133 m
  • Dětské závody od 9.20 do 11.30 hodin
    Pozn: Start na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově, cíl v zámecké zahradě.

První se z holešovského náměstí Dr. E. Beneše vydají účastníci Obra Drásala, do pedálů šlápnou už o půl šesté. Během 175 kilometrů nastoupají pět tisíc výškových metrů, dvakrát se vyšplhají na Kelčský Javorník, Tesák i Troják. Traťový rekord při loňské premiéře stanovil časem 7 hodin 42 minut a 29 vteřin Jan Jobánek. Obhajovat titul však nebude, na klasické trati se pokusí o svůj třetí triumf.

„Honza prý nemá na Obra formu jako loni. Konkurence ale bude i tak kvalitní,“ slibuje Ondřej Fojtík. Na start se postaví loni druhý Šťastný i třetí Šíbl, na vítězství myslí také ve vynikající formě jezdící Filip Adel nebo bratr Ondřeje Fojtíka Jan. „Oproti loňskému ročníku se na Obra přihlásilo o třicet procent více bikerů.“

Roste i zájem o další tratě bikemaratonu Drásal, který je opět součástí seriálu závodů horských kol Kolo pro život.

„Naše výjimečnost je v tom, že jako jediní v seriálu máme maraton,“ podotkl Ondřej Fojtík.

Punc exotiky dodá letošnímu Drásalovi mexický profesionální tým, jehož členové sbírají v Evropě body do olympijské kvalifikace.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze