Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Autokrosaře čeká test, domácí šampionát ve Štikovské rokli

Václav Fejfar, ilustrační foto | foto: Petr Janeček, MAFRA

6 2016
Bude to na úvod sezony určitě povedená podívaná. Slibuje to alespoň startovní pole jezdců, které je plné známých jmen. Víkendový závod mistrovství republiky v autokrosu totiž na závodní trať ve Štikovské rokli nedaleko Nové Paky přitáhne kompletní českou špičku a v některých třídách nebude chybět ani zahraniční konkurence.

Shrnuto, podtrženo, v Nové Pace budou závodit všichni čeští reprezentanti připravující se na začátek mistrovství Evropy s výjimkou Otakara Výborného, obhájce evropského titulu ve třídě Touring Autocross.

„Možnost vyzkoušet si trať a některé novinky na ní dva měsíce před závodem mistrovství Evropy je pro jezdce lákavé,“ uvedl místopředseda pořádajícího Autoklubu Nová Paka Ladislav Tejchman.

Domácí autokrosová špička se v Nové Pace schází ke druhému podniku šampionátu, první byl na programu v dubnu v Humpolci. Pořadatelé registrují hodně přes stovku přihlášených jezdců z několika evropských zemí, nechybějí borci z Německa, Rakouska, Lotyšska, Litvy, Slovenska, Slovinska či Ruska.

Mezi prvními poslal přihlášku Jaroslav Hošek, který nedávno oslavil jedenasedmdesáté narozeniny, mezi přihlášenými nechybějí ani reprezentanti Fejfar, Sekanina, Nosálek, Fučík, Kubíček, Vaculík a také navrátilec Bartoš, který bude po závodní přestávce opět startovat v královské divizi Super Buggy.

Zajímavostí určitě bude start dlouholetého úspěšného rallykrosového závodníka Pavla Koutného, který autokros vyzkouší poprvé v kariéře a hned si změří síly s domácí špičkou v královské disciplíně Super Buggy autokrosových speciálů. Novopačtí příznivci budou hodně zvědaví na domácího Václava Fejfara.

Tento několikanásobný mistr Evropy, který v posledních sezonách jezdí třídu Touring Autocross, totiž minulou sezonu sice skvěle začal a vedl evropský šampionát, jenomže pak se po střetu s Otakarem Výborným vážně zranil a už nezávodil.„Přemýšleli jsme, co dál, ale teď už jsem v pořádku a v dobré formě,“ uvedl zkušený jezdec.

Novopacký závod začne v sobotu v 10.15 měřenými tréninky, které určí postavení do jednotlivých rozjížděk. První se pojedou rovněž zítra od 15.15, druhé a třetí jízdy jsou na programu v neděli, kdy závodní program začíná v 9.30, odpoledne vyvrcholí semifinálovými a finálovými jízdami.

Závod domácího šampionátu se v Nové Pace jede dva měsíce před podnikem mistrovství Evropy, který je na východě Čech na programu první červencový víkend. Evropský šampionát letos začne poslední květnový víkend na trati v německém Seelow a v kalendáři má devět závodů, novopacký je čtvrtým v pořadí.

Autor:


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze