Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pozůstalí a atleti se rozloučili se Zuzanou Krejčovou

4 2000
T u r n o v - Zuzka doběhla svůj běh na krátkou trať, stálo v parte osmnáctileté běžkyně libereckého Slovanu Zuzany Krejčové, která zemřela v úterý na následky zranění při prvomájových atletických závodech v Turnově. S talentovanou běžkyní se přišli rozloučit do libereckého krematoria příbuzní, atleti, spolužáci a kamarádi. Zaplnili celou smuteční síň a schodiště před ní. Byli mezi nimi i šéftrenér českých atletů Václav Fišer a generální sekretář Českého atletického svazu František Fojt.
Na rakvi ležely žluté tretry, další teniska se povalovala mezi květinovými věnci. Nevěřícně a zdrceně naslouchali mladí lidé smuteční řeči ředitelky školy, kam ještě minulý týden Zuzana chodila. Obřad doprovázely písničky Františka Nedvěda. Tragédie se odehrála v pondělí během soutěže v hodu kladivem, když z rukou nejlepšího českého kladiváře Vladimíra Mašky vyletělo více než sedmikilové náčiní zhruba pět metrů mimo výseč,
kde seděla dvojice dívek. Krejčovou zasáhly struna a držadlo kladiva do hlavy, krku a horní části hrudníku. Mladá atletka zemřela na ARO v Liberci v úterý ráno.

Z podnětu lékařů se případem začala zabývat i policie, která neštěstí vyšetřuje jako ublížení na zdraví s následkem smrti.

"Dosud nic nenasvědčuje tomu, že by mohlo být někomu sděleno obvinění. Atlet, který házel kladivem, je zcela bez viny. Zatím se zdá, že ani pořadatel nic nezanedbal. Naopak, děvčata údajně několikrát vyzval, aby opustila trávník," informovala mluvčí semilské policie Soňa Šídová.

Jedna z atletek libereckého Slovanu ale uvedla, že dívky před sezením na trávníku nikdo nevaroval. "Byla to inteligentní holka, kdyby jí to řekli, neseděla by tam," poznamenala.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze