Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poznejte nejlepší golfová hřiště Walesu

Golf ve Walesu. | foto: Visit Britain

11 2010
Pro milovníky golfu je návštěva Walesu objevitelskou výpravou. Celá země jako by byla pro golf přímo stvořená, jako kdyby se sama příroda rozhodla udělat to právě takhle. Je tu asi 200 golfových hřišť zasazených do nádherné krajiny.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Wales s inspirujícími linksovými hřišti, parkovými hřišti v horách, mistrovskými hřišti ve stínu impozantních středověkých hradů a luxusními moderními golfovými středisky je tím pravým golfovým rájem.

Royal Porthcawl

Na hřiště, které podle většiny lidí patří mezi deset nejlepších, vám zůstanou nezapomenutelné vzpomínky. První tři jamky leží nad zálivem Rest Bay a jsou otevřené převládajícím západním větrům. Žádné stromy, žádná voda, ale spousta hlodašových keřů a mnoho typických linksových bunkerů. Osmnáctka vám otevře pohled na moře, západ slunce a zanechá nádherné vzpomínky.

Golf ve Walesu.

Prestatyn

Prestatyn, nejseverněji položené hřiště ve Walesu, je překvapivě dostupné ze severozápadní Anglie. Díky písčité půdě, která rychle vysychá, je ideální destinací pro hru i v zimních měsících.
Royal St David's

Slavné mistrovské linksové hřiště zabírá pobřeží mezi hradem Harlech a mořem už od svého založení v roce 1894. Kromě kvality jamek a náročnosti hřiště je to i výhled na Snowdon Mountains, majestátní hrad a konečně i vyhlídka ze 16. odpaliště na poloostrov Lleyn přes záliv Tremadog, co dělá z Harlechského hřiště jedno z nejpodmanivějších v Británii.

Aberdovey

Pobřeží, příliv a odliv a stále vanoucí vítr zajišťují, že podmínky se tu pořád mění. Strategie si žádá různé druhy úderů a nekonečnou kreativitu. Nezáleží na tom, co kdo umí, tady do hry vstupuje i kousek štěstí. Tohle skvělé linksové hřiště je nepředvídatelné, často tu musíte odpalovat naslepo, vnitrozemskou část hřiště lemuje železniční trať.

Golf ve Walesu.

Nefyn

Staré hřiště (Old Course) leží částečně na pobřeží, částečně ve vnitrozemí a z prvních šesti jamek je nádherný výhled na okolní hory. Zbylé jamky se hrají na nedalekém poloostrově Point, kde hřiště z jedné strany ohraničuje moře a z druhé písečné pláže.

Golfisté mohou také po odehrání prvních deseti jamek pokračovat na Novém hřišti (The New Course) rozkládajícím se podél zátoky, které hráče přivede k 18. jamce s nádherným panoramatickým výhledem na celé hřiště.

Pennard

Leží necelých třináct kilometrů západně od Swansea na poloostrově Gower, Oblasti výjimečné přírodní krásy. Golf se tady hraje od roku 1896, i když hřiště za většinu svého současného kouzla vděčí až Jamesi Braidovi a potom C.K.Cottonovi.

Jamky leží v klasicky zvlněné a zvrásněné pobřežní krajině, hřiště je plné kopečků, vyvýšenin a dolíků a je poseté písečnými dunami; dohromady přesně to, co doufáte na pobřeží najít.

Golf ve Walesu.

Pwllheli

PWLLHELI (pokud to někoho zajímá, vyslovuje se to asi jako "půr-tely") je hřiště staré více než 100 let. Polovinu navrhnul Old Tom Morris a zbytek James Braid. Patří mezi deset nejlepších hřišť ve Walesu.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!

Najdete na iDNES.czmobilní verze