Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poznarová: Rozhovory anglicky, abych neplácala

16 2006
Zlín - Měsíc a půl si mohou odpočinout od "pomalých Francouzů". Blížící se mistrovství Evropy přerušilo na dlouhou dobu francouzskou ligu a odchovankyně zlínské házené Pavla Poznarová a Lenka Kysučanová se tak z Mét vrátily domů. "Po cestě jsme ještě zůstaly na turnaji reprezentace v Rotterdamu, ale teď už mám nohy na stole. Snažím se hodně odpočívat, obcházím rodinu a kamarády," popsala svůj aktuální program dvacetiletá Pavla Poznarová.

Ze života v metropoli Lotrinska je nadšená. Po letním přestupu ze Zlína si rychle zvykla. "Moc se mi tam líbí, Méty jsou velice příjemné město. Jen mě štve, jak jsou Francouzi pomalí. Kávičky, croissanty," rozohní se na chvíli.

Herně je zatím výrazně spokojenější Lenka Kysučanová. Rychle se dostala do základní sestavy nejúspěšnějšího francouzského celku posledních let a táhne jej za čtvrtým mistrovským titulem v řadě. Po devíti kolech ztrácí Méty jediný bod na vedoucí Mios. A Kysučanová je po Chorvatce Vesně Horačkové druhou nejlepší střelkyní týmu.

"Lenka hraje skvěle, daří se jí. Doufám, že to tak půjde dál a budeme vyhrávat," poznamenala Poznarová.

Výborné výkony její nejbližší kamarádky jí dělají radost, přestože dostává na pravé spojce o to míň příležitostí.

"Konkurence je obrovská, máme našlapaný tým. Mám před sebou dvě skvělé hráčky, Lenku a bývalou francouzskou reprezentantku. Ale věřím, že zůstanu v Métách i další sezonu a postupně se do sestavy vypracuju," neztrácí naději loňská nejlepší střelkyně interligy.

Na své bývalé spoluhráčky ze Zlína se v neděli vyrazila podívat. A její přítomnost týmu pomohla, domácí celek zvládl nesmírně důležité krajské derby dvou nejslabších českých družstev ve společné česko-slovenské soutěži.

"Interliga se kvalitou francouzské lize vůbec nemůže rovnat. Je to špičková evropská soutěž, úroveň je podobná, jako třeba v Německu," srovnala Poznarová.

Přestože zatím ve Francii příliš prostoru v zápasech nedostává, běžně řeší žádosti o rozhovor.

"Když mě někdo osloví, tak mluvím radši jen anglicky, abych něco neplácla," rozesměje se. Ale i proto pospíchá se studiem francouzštiny. "Život vás naučí. Každý den pochytím nové věty, nová slovíčka, teď už se dorozumím. Klub mně i Lence zajistil dvakrát týdně jazykový kurz."

Franzouzština je v kabině povinností. Kromě zlínské dvojice a Chorvatky Horačkové jsou všechny hráčky místní.

"Bylo super, že se s náma od začátku holky, které umí, bavily anglicky. I když Francouzi jinak anglicky mluvit nechtějí," odhalila Pavla Poznarová jednu známou francouzskou vlastnost.

Češtiny si bude užívat ještě měsíc. Od příštího týdne ale tréninky se zlínským družstvem nahradí reprezentační povinnosti. Na konci listopadu začnou českým házenkářkám boje omistrovství světa. Do kádru patří Poznarová i Kysučanová, která na srazu oslaví 23. narozeniny.

"Těžko říct, kdy se pak dostaneme znova domů. Je docela možné, že až v červnu, kdy liga ve Francii skončí," uzavřela Pavla Poznarová.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze