Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Požitkář McDowell slíbil, že před Ryder Cupem životosprávu udrží

Takhle, ve své oblíbené lososové, se Graeme McDowell poděkoval nebesům za vítězství na US Open. | foto: AP

17 2010
Atzenbrugg (Od zvláštního zpravodaje IDNES.cz) - Hlavně to dobré, ale i něco špatného ze své výkonnosti ukázal Graeme McDowell po svém návratu na golfová hřiště. Vítěz letošního US Open a jedna z očekávaných opor evropského týmu v nadcházejícím Ryder Cupu si na Austrian open drží solidní pozici. Bilance sedmi ran pod par mu po dvou kolech dává možnost ucházet se o vítězství.

Pořadatelé nasadili Severoira do jednoho flightu s domácí nadějí Martinem Wiegelem. Tomu se hrubě nevydařilo první kolo a dobrým výkonem v tom dnešním už výsledek nezachránil a turnaj pro něj skončil. Jeho ostrovní partner jej nemohl ani znervóznit ani povzbudit. McDowell se na hřišti staral hlavně o sebe.

"Dneska už to bylo lepší než ve čtvrtek," ulevil si jednatřicetiletý golfista, jenž přitom zahrál jen o jednu ránu lepší kolo. Vyvaroval se ale vysloveně špatných ran, jimiž byl jeho první soutěžní den po měsíční herní přestávce poznamenán.

"Včera jsem mohl být po první devítce i pět ran nad parem, jak mizerně jsem hrál," uznal spolufavorit rakouského turnaje. Hřiště Diamond Country Clubu v Atzenbruggu vůbec neznal a pro návrat si tedy zvolil poměrně těžkou variantu.

Před mnohými ranami dlouho spolu s caddiem zkoumal birdie kartu a často konzultoval volbu rány i hole. "Vrátil jsem se ke svému starému driveru Callaway FT3, protože je trochu kratší a přesnější. Na toto hřiště se víc hodí," vysvětlil.

Graeme McDowell, Rory McIlroy, Irsko, World Cup

Světový pohár si Graeme McDowell (vlevo) loni zahrál s Rorym McIlroyem, zkušenosti ze čtyřhry se oběma budou hodit v jamkovce při Ryder Cupu.

Přesto se místy s neznámým prostředím trochu potýkal. "Tahle první devítka!" ulevil si sarkasticky muž mnoha gest a grimas. "Je na ní tolik nástrah a pastí. Musel jsem trefit míč opravdu hodě dobře, abych si vytvořil vůbec nějakou šanci na birdie."

Skórovat na jamkách 1 - 9 se mu ale na dolnorakouském hřišti dosud nepovedlo. Má na nich bilanci +2, zatímco na druhé devítce je to -9. "Takže o víkendu budu vědět, kde zaútočit," dodal v evidentně dobré náladě.

S typickým strništěm na bradě a na lících se potutelně usmíval hlavně po otázkách, které směřovaly na období po jeho vítězství na americkém major turnaji. Bylo jasné, že nějaká ta pinta piva padla.

Graeme McDowell, Wales Open

První ze svých dvou letošního turnajových titulů získal Graeme McDowell na Wales Open.

McDowell startoval naposledy na PGA Championship, kde neprošel cutem. "Musel jsem se dát dohromady, uvolnit se. To dokážu jedině doma," vysvětlil golfista, v něhož kapitán Colin Montgomerie může vkládat naděje i proto, že v Celtic Manor, dějišti Ryder Cupu, vyhrál červnový Wales Open.

Životosprávu prý požitkář z Ulsteru do důležitého utkání proti USA dokáže udržet, před příletem do Diamond Clubu se prý rovněž držel zpátky. V následujícím týdnu už žádný turnaj hrát nebude, soustředí se na své týmové vystoupení.Najdete na iDNES.czmobilní verze