Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pozice české jedničky pro mě není důležitá, vzkázal čtenářům Březina

PARÁDA NA KONEC. Krasobruslař Michal Březina skončil na MS čtvrtý. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

26 2010
Kdybych dostal na olympiádě takové známky jako teď, zasnil se. Krasobruslař Michal Březina na mistrovství světa v Turíně vybojoval skvělé čtvrté místo. "A mám další cíle, mluvit o nich ale nechci, je to daleko," vzkázal z Itálie čtenářům iDNES.cz.

Už na olympiádě byl lepší než jeho reprezentační kolega Tomáš Verner. Ten v Turíně chyběl, ale Březina ho skvěle zastoupil. Na šampionátu zopakoval Vernerovo umístění z loňského roku.

"Já se jen snažím na ledě předvést to, co umím," říkal devatenáctiletý Brňák. "To je pro mě důležitější než to, že jsem teď česká jednička. S Tomášem jsme kamarádi, mimo led se podporujeme, ale na něm jezdí každý sám za sebe."

Březinovi zbývá v této sezoně odjet ještě nedělní exhibici. A pak už se nemůže dočkat volna, sezona byla totiž náročná a dlouhá.

odpovědi michala Březiny čtěte zde

"Odpočinek bude delší než před rokem," plánoval loňský mistr světa mezi juniory. "Asi se pojedu podívat za přáteli do New Yorku. A potom už přijde příprava na další sezonu."

A ta bude zase bolet. Dril na ledě doplní i tréninky v sedle.

"Na ledě trávím každý den tři hodiny. Trénink je v podstatě jednoduchý, projíždět programy naplno i tréninkově," prozradil. "Fyzičku v létě nabírám i na kole."

Kromě plánovaného zařazení čtverných skoků do soutěžních sestav dojde i na drobné úpravy.

"Volná jízda bude stejná jako letos, jenom se obmění skokový part," povídal Březina. "Změna ale přijde v krátkém programu."

Březinovi předvídají velkou kariéru, možná podobnou té rychlobruslařské Martiny Sáblíkové. Co ale udělat jinak, aby neskončil smutně jako velký tenisový talent Nicole Vaidišová?

"To se dá, když člověk nechce pouze vydělat peníze, ale chce dokázat, že je neuvěřitelný sportovec."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze