Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Powell a Simpsonová mohou závodit, jejich trest za doping byl zmírněn

Asafa Powell na Zlaté tretře | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

14 2014
Původně měli pykat za svá dopingová provinění osmnáct měsíců, teď sportovní arbitráž CAS částečně vyhověla odvolání Asafy Powella a Sherone Simpsonové a snížila jejich trest na půl roku. A protože už si jamajští sprinteři zmiňovaný distanc "odseděli", mohou znovu závodit.

"Nikdy jsem si nemyslel, že bych měl vyváznout bez trestu. Nicméně jsem měl pocit, že osmnáct měsíců neodpovídá prvnímu pozitivnímu výsledku testu," uvedl Powell ve společném prohlášení se Simpsonovou. Atletka se zadostiučiněním dodala, že užití dopingu "nebylo úmyslné a CAS to uznala."

Bývalý světový rekordman Powell a trojnásobná olympijská medailistka Simpsonová neprošli dopingovou kontrolou vloni v červnu. Letos v květnu požádali o snížení trestu z roku a půl na tři měsíce. Jako hlavní argument uvedli, že šlo o takzvaný lehčí prohřešek proti pravidlům o dopingu.

Oba měli pozitivní test na zakázaný stimulant oxilofrin a shodně tvrdili, že pochází z jednoho z potravinových doplňků, které jim dodal nový fyzioterapeut Christopher Xuereb.

CAS v červnu udělil Powellovi i Simpsonové dočasné povolení k závodění až do projednání případu. Pokud by jim CAS nevyhověl, čekal by je znovu distanc.

Kompletní zprávu a zdůvodnění rozhodnutí CAS zveřejní do několika týdnů.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze