Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Povinné tance tanečních párů ovládli na ME Domninová se Šabalinem

Soutěž tanečních párů, Domninová se Šabalinem | foto: Reuters

19 2010
Rusové Oksana Domninová a Maxim Šabalin s velkou převahou ovládli úvodní část soutěže tanečních párů na krasobruslařském mistrovství Evropy. V Tallinnu za povinný tanec získali 42,78 bodu a vytvořili si bezmála pětibodový náskok před krajany Janou Chochlovovou a Sergejem Novickým.

Čeští reprezentanti Kamila Hájková a David Vincour jsou osmnáctí. Krátký program sportovních dvojic vyhráli favorizovaní Němci Aliona Savchenková a Robin Szolkowy.

Úřadující mistři světa Domninová se Šabalinem kvůli partnerovým problémům s kolenem vynechali závody Grand Prix, ale necelý měsíc před olympiádou se ukázali ve výborné formě. Známka za povinný tanec v rytmu tanga je řadí na třetí místo historických tabulek.

Lépe tuto část soutěže před nimi zvládli jen Američané Tanith Belbinová, Benjamin Agosto a Rusové Taťjana Navková, Roman Kostomarov, za jejichž světovým rekordem Domninová se Šabalinem zaostali o 3,19 bodu.

Obhajoba titulu se tak vzdálila Chochlovové s Novickým, na něž se naopak zezadu tlačí další páry. Průběžně třetí Italové Federica Faiellaová a Massimo Scali na ně ztrácejí zanedbatelné čtyři desetiny bodu a i před aktuálně pátými Francouzi Nathalií Pechalatovou a Fabianem Bourzatem mají Rusové náskok jen zhruba bod a půl.

Hájková s Vincourem se od této sezony připravují v USA pod vedením někdejší mistryně světa v soutěži tanečních párů Anjeliky Krylovové a jejího přítele choreografa Pasquala Camerlenga. "Chtěli jsme se v této důležité sezoně zlepšit. S těmito trenéry jsme spolupracovali už v létě, kdy jsme byli v Detroitu na stáži. Líbilo se nám to, šlo to dopředu," řekla Českému rozhlasu Hájková.

V povinném tanci dnes zaostali o sedm bodů za svým osobním maximem. Za výše postavenými konkurenty však před dalšími částmi soutěže nijak výrazně nezaostávají, na dvanácté Francouze Pernelle Carronovou a Lloyda Jonese ztrácejí 4,12 bodu. "Předvedli jsme to, co jsme natrénovali. Známka představám neodpovídá, ale nemůžeme ji ovlivnit. S výkonem jsme spokojení," řekl Vincour. "Chceme se podívat do finále a předvést novou volnou jízdu, což je do patnáctého místa," dodala Hájková.

Úřadující mistři světa i Evropy Savchenková a Szolkowy si před středečními volnými jízdami vybudovali jen minimální náskok před rovněž bezchybnými ruskými páry Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov a Maria Muchortovová, Maxim Trankov.

Útok na čtvrtý evropský titul za sebou zahájili v klaunských kostýmech, které doladili i líčením v obdobném stylu. Za zvuků klavírního doprovodu pak svěřenci Inga Steuera předvedli procítěný a technicky bezchybný výkon. Zvládli odhazovaný trojitý flip i sólový trojitý toeloop, s nímž míval partner v posledních letech problémy.

Kavagutiová si Smirnovem si o dva a půl bodu vylepšili osobní rekord a před volnými jízdami zaostávají za Němci o pouhé dvě desetiny bodu. O dalších 38 setin zpět jsou obhájci bronzových medailí Muchortovová s Trankovem, kteří se oproti dosavadnímu maximu zlepšili o téměř čtyři body.

Taneční páry - po povinném tanci:

1. Domninová, Šabalin 42,78, 2. Chochlovová, Novickij (všichni Rus.) 37,87, 3. Faiellaová, Scali (It.) 37,47, 4. Kerrová, Kerr (Brit.) 36,76, 5. Pechalatová, Bourzat (Fr.) 36,36, 6. Cappelliniová, Lanotte (It.) 35,93, ...18. Hájková, Vincour (ČR) 25,88.

Sportovní dvojice - po krátkém programu:

1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 74,12, 2. Kavagutiová, Smirnov 73,92, 3. Muchortovová, Trankov (všichni Rus.) 73,54, 4. Volosožarová, Morozov (Ukr.) 67,60, 5. Bazarovová, Larionov (Rus.) 55,84, 6. Della Monicaová, Kocon (It.) 52,64.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze