Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poulter se rekordem hřiště vyšvihl do čela turnaje v Hongkongu

Ian Poulter zahrál v pátek 60 ran a dostal se do čela Hongkong Open. | foto: AP

19 2010
Rory McIlroy přišel o vedení v Hongkong Open na poslední jamce. Graeme McDowell je po polovině turnaje stále v kontaktu s lídrem.

Turnaj v Hongkongu je ve své polovině a Ian Poulter zatím ani jednou nemusel připisovat ránu. I proto se dostal do vedení předposlední akce letošní ročníku European Tour.

Na poslední jamce přitom byl na prvním místě Rory McIlroy. Jednadvacetiletý hráč ze Severního Irska ale na osmnáctce zahrál double bogey a klesl na třetí příčku.

Poulter v pátek předvedl nejlepší výkon ze všech, když dokázal nastřílet hned deset birdie. Díky tomu, že par hřiště v Hongkong Golf Clubu je 70, jeho výsledek skončil jen o ránu od magické hranice 59, která na European Tour ještě nepadla.

Rory McIlroy, Hongkong Open, 2. kolo

Rory McIlroy se o vedení v turnaji připravil double bogey na poslední jamce.

O ránu horší než Poulter byl v pátek Američan s korejskými kořeny Anthony Kang. Až 592. hráč světového žebříčku se tím dostal na chvíli do čela turnaje, než ho vystřídali McIlroy a následně Poulter. V sobotu Kang nakonec vyrazí z druhého místa se ztrátou jednoho úderu na Poultera.

Druhé kolo se povedlo italskému mladíkovi Matteu Manasserovi. Zejména první část byla vydařená. Startoval od desáté jamky a na následujících osmi hned šestkrát zlepšoval skóre. V druhé části dne přidal ještě jedno birdie, díky čemuž poskočil na průběžné skóre -10 a dělenou pátou příčku. Do pátku přitom vstupoval ze třetí desítky.

Graeme McDowell, jenž bojuje o evropský golfový trůn, zahrál stejně jako ve čtvrtek 65 ran. Drží se tak v kontaktu s lídrem - na Poultera ztrácí tři údery.

Hongkong Open - po 2. kole

1. Ian Poulter (Anglie) 67-60 (-13)
2. Anthony Kang (USA) 67-61 (-12)
3. Rory McIlroy (Sev. Irsko) 63-66, Simon Dyson (Anglie) 64-65 (-11)
5. Matteo Manassero (Itálie) 67-63, Jeev Milkha Singh (Indie) 63-67, Anders Hansen (Dánsko) 66-64, Graeme McDowell (Sev. Irsko) 65-65, Thongchai Jaidee (Thajsko) 66-64 (-10)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze