Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Potvrzeno. Volejbalistkám Liberce sestup nehrozí a zůstávají v extralize

Hráčky TU Liberec po vítězném utkání | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

29 2010
Smutek z pádu do první ligy střídá po dvou měsících radost. Šéfové extraligových klubů rozhodli, že volejbalistky TU Liberec zůstanou mezi elitou i příští rok.

Velký úspěch na diplomatickém poli oslavil volejbalový klub žen Technické univerzity. Liberečanky skončily v březnu v extralize poslední a přímo sestoupily do první ligy. Ovšem na schůzce Asociace volejbalových klubů (AVOK) si předevčírem šéfové všech ženských týmů definitivně odsouhlasili možnost, která se jevila jako velice pravděpodobná už v půlce dubna – že se soutěž rozšíří na dvanáct celků a Liberec tedy nespadne.

Univerzita tak odvrátila pád do nižší soutěže stejně jako v sezoně 2006/07, kdy se extraliga rozšiřovala z osmi na deset celků.
"Náš návrh ještě sice podléhá schválení správní rady Českého volejbalového svazu, ale dle ústní dohody nové svazové vedení potvrdilo, že je to zcela jasné, a jsme tak i nadále členy extraligy," pochvaloval si Jindřich Martinec, manažer a šéf libereckého klubu.

Vloni hrálo soutěž deset týmů a základní část absolvovaly i české juniorky. V novém ročníku tuto jedenáctku doplní postupující z 1. ligy Střešovice. "Nebyl to ovšem nějaký rychlý nápad, AVOK už tuhle variantu navrhoval v únoru, aby byl počet družstev sudý," podotkl Martinec.

"Ve hře jsou teď sice ještě i jiné možnosti o konečném složení extraligy, ale každopádně Liberec bude hrát nejvyšší soutěž žen i příští rok. Kdo sice v dnešní době říká, že je finančně v pohodě, tak lže. Nicméně si myslím, že základní peníze na extraligu už teď zajištěné máme."

Trenérem by měl zůstat Malán

I v příští sezoně by měl liberecký klub vést v extralize dosavadní kouč Miroslav Malán, který je v těchto dnech na zahraniční dovolené. "V tomto okamžiku jsme takhle domluvení, ale definitivu budeme mít koncem června," přiblížil Jindřich Martinec. V družstvu univerzity, kterou ničila v průběhu sezony řada zranění klíčových hráček, panovalo na konci března ze sestupu pořádné zklamání.

"Tým byl i přes ty absence podle mě dobře poskládaný, ale kolektivně jsme, bohužel, všichni v klubu odvedli mizernou práci. Měli jsme určitě na víc," uznal Martinec. "V týmu pro příští sezonu rozhodně dojde k obměně."

V kádru určitě končí první nahrávačka Smutná, kam teď povedou její volejbalové kroky, ještě však není jisté. Pryč půjdou i blokařky Veselá, která by měla jít studovat a hrát do zahraničí, a Holásková. Ta nejspíš zamíří do Olomouce.

A zřejmě tým opustí i dlouholetá opora – univerzálka Endlerová. "Za těch sedm let tady odvedla své jako málokdo a prioritu má teď studium a volejbal v cizině," upřesnil liberecký šéf. "Nyní tedy sháníme jiné, nejlépe o něco zkušenější hráčky, jasněji by mělo být za čtyři pět týdnů."

Volejbalistky TU jsou nyní ještě v tréninku, volno je čeká po turnaji ve Šternberku 26. června a ostrá letní příprava odstartuje 2. srpna.Najdete na iDNES.czmobilní verze