Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Potvrzeno: Házenkářská reprezentantka Poznarová se vrací do Zlína

Pavla Poznarová | foto: Jan Karásek, MAFRA

6 2010
Včera ráno přistála reprezentační házenkářka Pavla Poznarová na ruzyňském letišti, brzy nato podepsala smlouvu a v podvečer už trénovala ve Zlíně. Téměř nic nebrání tomu, aby obnovenou premiéru v rodném klubu zažila v sobotním interligovém utkání s Michalovci.

"Moc se těším," uvedla Poznarová. Domů se 23letá spojka vrací po třech a půl letech, které strávila ve Francii a Řecku.

K definitivní jistotě, aby mohla o víkendu nastoupit, chybí jediné. Na český házenkářský svaz zatím nedorazilo potvrzení od Evropské házenkářské federace, že může působit v novém klubu.

"Transferkartu bychom měli dostat v nejbližších hodinách nebo dnech," naznačil sportovní manažer HC Zlín Leopold Pazdera.

"Z Řecka jsem si nepřivezla doklad o tom, že jsme se dohodli na ukončení smlouvy, takže je to trošku komplikované," objasnila hráčka.

Poznarová se vrací domů díky tomu, že předčasně ukončila angažmá v řeckém klubu AC Ormi-Loux Patras. Do něj zamířila v létě po dvouletém angažmá ve francouzských Métách.

"Nesedlo mi to tam. Dokonce jsem uvažovala o tom, že s házenou skončím," překvapivě přiznala.

Co tedy českou reprezentantku přesvědčilo, aby u vrcholového sportu zůstala? "Volal mi zlínský trenér Dušan Poloz, jestli si nechci zatrénovat. Pak jsme začali jednat a domluvili se na spolupráci," popsala házenkářka, která přelom roku strávila ve Spojených státech.

Zlín ovšem Poznarovou málem ztratil. Do přestupové hry se totiž na poslední chvíli vložily Michalovce, které v interlize zatím zůstávají za očekáváním.

"Ale dopadlo to dobře," vydechl si Poloz, který chce navrátilkyni vyzkoušet v dnešním přípravném utkání v Bánovcích nad Bebravou. "Jedeme tam kvůli Pavle. Potřebujeme se aspoň trochu sehrát."

Před svým odchodem do zahraničí byla Poznarová nejlepší střelkyní interligy. Stejný primát loni získala další zlínská kanonýrka Michaela Budayová, která však v sestavě kvůli operaci křížových vazů v koleni od podzimu chybí. Dokáže ji posila zastoupit?

"Nejsem si tím úplně jistý," připustil Poloz. "Pavla má dobré fyzické parametry a je herně dál než zdejší holky. Ovšem zůstává otázkou, jak zapadne do našeho herního systému," upozornil.

Poznarová podepsala ve Zlíně kontrakt na rok a půl. Nechybí v něm klauzule, že v případě výhodné nabídky může v létě odejít. "Věřím, že její příchod bude dobrým lákadlem pro diváky," přeje si trenér osmého celku interligy.Najdete na iDNES.czmobilní verze